haber oku

MAHALLELER DE GÜZELLEŞECEK

admin ~ 16 Ekim 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_0049

Nazilli’de kavşak, orta refüj ve kaldırımlar renkleniyor. Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Nazilli Merkezdeki tüm düzensiz toprak alanlar dahil olmak üzere kavşak, orta refüj ve kaldırım kenarlarında peyzaj düzenlemesi yapıyor.

Toprak alanlar çapalandıktan sonra içindeki yabancı maddeler tırmıklanarak temizleniyor. Nazilli Belediyesine ait fidanlıkta yetiştirilen kış şartlarına uygun rengarenk çiçekler özellikle orta kavşaklarda persifektif olarak dizayn ediliyor.  Kaldırım ve orta refüjlerde yapılan yeşillendirme ve çiçeklendirme dışında uygun bölümlere pavlun, karabiber ve ıhlamur ağaçları dikiliyor. En küçük düzensiz toprak alanlarda dahil tüm kavşak, orta refüj ve kaldırımlarda uygulanan peyzaj çalışmaları ile Şehrin görünüşünü daha güzel hale getirildiğini belirten Park ve Bahçeler Müdürü Şükrü Irgat şehir merkezindeki çalışmaların tamamlanmasından sonra Nazilli Belediyesinden hizmet alan mahallelerde de aynı uygulamaları gerçekleştireceklerini belirtti.

Nazilli Belediyesinin şehrin görünüşünden, temizliğine, sosyal hizmetlerinden, teknik hizmetlerine kadar tüm birimleri ile Nazilli’ye hizmet vermek için canla başla çalıştığını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “ Bizim işimiz, bizim görevimiz Nazilli’ye hizmet etmektir. Biz Nazilliyi çok seviyoruz. Başında bulunduğumuz görevin hakkını vermeliyiz. Şehrin temizliği dış görünüşü her zaman çok önemlidir. Bazı hizmetleri yapmasanız da olur ancak şehrin tertemiz ve düzenli bir görünüme sahip olması olmazsa olmazlar arasında yer alır” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.