haber oku

MEHMET AKİF ERSOY ANILDI!

admin ~ 27 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0011

Nazilli Ülkü Ocakları geleneksel olarak düzenlediği Cuma akşamları Yasin-i şerif gecesindeki duaları,  Sarıkamış şehidleri, Mehmet Akif Ersoy, bütün şehidlerimiz ve tüm geçmişimize gönderdi.

Ülkü Ocakları Nazilli Temsilciliğinde sekiz yıldan bu yana geleneksel olarak devam eden Yasin-i şerif gecesinin yapımcısı Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN programa yarım saatlik sohbet ile başladı.

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’UN aramızdan ayrılışının 76.yılında Nazilli Ülkü Ocaklarında böyle güzel bir gençlikle Milli Şairimizi anmak herkese nasip olmaz. İnşallah bu topluluk, başta Milli Şairimiz olmak üzere bütün ecdadın ve özellikle Allah’ü Teâlâ’nın razı olduğu bir topluluk olur. Milli Şairimizi sadece İstiklal Marşı ile değil, birinci Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve Birinci Meclisteki çalışmalarıyla anmak gerekir. Özellikle Kurtuluş savaşındaki meydan meydan, cami cami konuşma ve vaazları milleti uyandırma ve cihat aşkını alevlendirmede büyük rol oynamıştır. Akif’in kaleminin üzerinde kalem yoktur. Çünkü O,milleti millet yapan unsurların tamamını millete anlatmış büyük bir şairdir. İstiklal Marşı ise bunun tescili ve mührüdür.

Milli Şair’imiz Mehmet Akif Ersoy’dan ve vatan için şehid düşen Sarıkamış şehidlerinden Allah razı olsun. Mekânları cennet olsun. İnşallah onların torunları gibi olur ve üzerimizdeki mukaddes emaneti bizden sonrakilere hakkıyla ulaştırabiliriz. Dedi.

GİRGİN, sözlerini her hafta okuduğu ve açıkladığı iki sayfa Kuran-ı Kerim meali ile sürdürdü. Bu hafta Yusuf Süresi ve içindeki Yusuf Peygamberin çektiği sıkıntı ve zorluklar vardı. Bu gün hiçbir sıkıntı ve ızdırap olmadan bile bizim vurdumduymazlığın hayra alamet olmadığını Allah’ın yolundan gitmemiz için başımıza bir musibetin mi gelmesi gerektiğini sordu. “Allah Korusun” duasının dünyadaki en güzel dualardan biri olduğunun altına çizen GİRGİN, biz geniş, bol ve sağlıklı vaktimizde Allah’ın dinini korumalıyız ki, sıkıntılı vaktimizde Allah bizim yanımızda olup bizi korusun.

Yusuf Peygamber ve bütün peygamberler Allah tarafından korunma altında olmasına rağmen yine imtihan dünyasının gereği döneminin en büyük sıkıntılarına maruz kalmışlardır. Allah hastalığı bile kullarının tövbe edip dua etmesi için vermiştir. Firavunun ömrü boyunca başı bile ağrımamıştır. Hastalıkta bile bir nimettir, külfet değildir. Dedi.

Yasin-i Şerif, süreler, aralarında getirilen tekbirler ve duadan sonra gece, verilen ikramlarla son buldu.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: