haber oku

MEMUR İŞ GÜVENCESİNE SAHİP ÇIKIYOR

admin ~ 19 Aralık 2015 ~ Genel, Manşetler

IMG_20151219_201654

Nazilli’de bulunan memur sendikaları 657 sayılı kanunda yapılacak olan değişikliğe karşı çıkmak için bir araya geldiler.

Hükümetin 2016 yılı içinde 657 Devlet Memurları Kanununda köklü değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından memurlar iş güvencelerini sahiplenmek için salonlarda haklarını aramaya başladılar. Nazilli’de faaliyet gösteren Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen sendikaları temsilcileri hükümet tarafından gerçekleşecek olan değişikliklere karşı çıkmak için 19.12.2015 Cumartesi günü saat 19.00 da Nazilli Tiyatro Salonunda bir toplantı düzenlediler.

Üç sendikanın üyeleri toplantıya büyük ilgi gösterdi. Sendika temsilcileri 24 Ocak 1980 yılından bugüne gelinen noktayı üyelerinin bilgisine sundular. Konuşmaların ardından soru-cevap şeklinde devam eden toplantı alınacak önlemler ve yapılması gereken çalışmaların ortak karara bağlanmasıyla sona erdi.

Toplantıda öne çıkan ana başlıklar ise bu meselenin sendikalar meselesi olmayıp devlet memurları meselesi olduğu, hangi sendikada olunursa olunsun bundan mutlaka etkilenileceği, bu konuda devletin bindiği dalı kestiği, devlet memurlarının vatandaşa hizmet ettiği, yeni değişiklikle taşeron ve asgari ücretlilerin daha da çoğalacağı, vatandaşın hizmet almada haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayacağı ve en önemlisi eğitimin zarar göreceğini savundular.

Toplantıların ve birlikteliğin haklar korununcaya kadar devam edeceği bu toplantıların dalga dalga genişleyip genel merkezlere kadar ulaşacağı duyuruldu.

Gerekirse üç sendikanın birleşip güç birliği kararı alması da istendi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.