haber oku

MEMURLAR YEMİN ETTİ!

admin ~ 19 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

memurlaryemin (6)

Aday memurlar yemin etti

Nazilli  Belediyesi’nde görev yapan aday memurlar, Başkanlık Makamında düzenlenen yemin töreni ile asaleten atandı.

Nazilli Belediyesi bünyesinde münhal bulunan İtfaiye Eri kadrolarına 26.08.2011 de yapılan sözlü sınav ile alınan ve 14.09.2011 tarihinde göreve başlayan aday memurların yetiştirilmesine dair yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılan Temel Eğitim, Hazırlayıcı eğitim ve staj uygulama eğitim programlarını başarı ile tamamladı. Bir yıllık aday memurluk dönemini tamamlayarak asli devlet memurluğuna kabullerine karar verilen 9 kişi devlet memurluğuna adım attı.

Belediyenin farklı birimlerinde görev yapan 9 aday memurun yemin ederek asaletlerini aldığı törene; Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Özkan, Mesut Erdemir, Mustafa Akkaya, İnsan Kaynakları Eğitim Müdür Vekili Esin Öden İtfaiye Müdür Vekili Şeref Özben ve daire müdürleri  katıldı.

Aday memurların yemin töreninde konuşan Başkan Haluk Alıcık, devlet memurluğunda her zaman fedakârlık, güler yüz ve hoşgörünün esas olduğuna dikkat çekerek, genç memurların tüm enerjisi ve birikimi ile vatandaşa hizmet edeceğine inandığını kaydetti.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Devlet memurluğu, milletimizin bize verdiği en büyük imkânlardan biridir. Makam işgal etmek herkesin işidir ama bulunduğunuz göreve katma değer kazandırmak, yükseltmek er kişinin işidir. İnsan odaklı hizmet anlayışı ile heyecanımızı yitirmeden çalışarak görev yaptığımız sürece, milletimizin bize sunduğu bu değerli imkânı, sorumlulukla yerine getirmiş oluruz.  İşimizi en iyi şekilde yapan bir insan olmak, bırakacağımız en iyi mirastır. Sizlerden beklentimiz, Nazilli’ye yakışır şekilde hizmet etmenizdir. Daima yaptığınız işin hakkını verin ve nerede hizmet ederseniz edin, hayatınızı hep güzel şeylerle donatın. Sizlerle birlikte çalıştığımız süre içerisinde hizmetlerinizden memnunuz. Gelecekte de aynı özveriyi ve başarıyı göstereceğinize inanıyorum” dedi.

Türk Bayrağı üzerine el basarak yemin metnini okuyan aday memurlar Ali Yakut, Gökhan Menteş, Turgay Ahmet Gezgin, Ahmet Özkan, Murat Parmaksız,  Mustafa Dursun, Asena Yolcu, Hatice Açık ve Aylin Yetim tören sonunda asaletlerini teslim alarak asil memur oldu. Başkan Alıcık, asaletleri onaylanan memurları tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: