haber oku

MERAL AKŞENER’E AÇIK MEKTUP

admin ~ 30 Nisan 2020 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral AKŞENER’İ 28.04.2020 Salı günü Fatih ALTAYLI’NIN  “TEKE TEK” programında dinledim, izledim.

AKŞENER’İ 1996 yılındaki ERBAKAN- ÇİLLER koalisyon hürmetinin İçişleri bakanlığından bu yana takip ederim. Özellikle milli ve manevi konularda hassasiyeti, güçlünün değil haklının yanında olması ve 28 şubat sonrası tavırları ile birçok (cinsiyet ayırmadan) politikacıdan daha önde bir politikacıdır.

Girdiği partilerde de hep yer bulmuş, kendinden söz ettirmiş ve inandığı duyguları için mücadele vermiştir. Hatta yeni parti kurması da bu başarılarının millet tarafından teveccüh görmesidir. Partisi Türk siyasi hayatının içinde var olabildiği için diyebiliriz ki, bir boşluğu doldurmuştur.

Seçim dönemleri haricinde bile zaman zaman doğru konuları gündeme getiren, milletimizin sevdiği atak ve meydan okuma yoluyla politika yapmayı seçen biridir.

“TEKE TEK” programında fatih ALTAYLI’NIN af, ceza indirimi, ceza infaz yasası adını ne diyorsak diyelim, onunla ilgili sorulan soruda,       kendisinin ve muhalefetin çok fikrinin alınmadığını, mutabakatla çıkarılsa daha iyi olacağını ve bazı haksızlıkların yapıldığından bahsetti.

İnfaz yasasında eş üzerinden tanımlanan (bir adamın kızı, bir adamın karısı, bir adamın kız kardeşi) bütün cezalarının infaz dışı tutulduğunu ve bundan memnun olduğunu söyledi.

Öldüren bir kadın katilinin infazdan faydalanabileceğini belirtirken:

-Bir kızımız öldürüldü ve kızımızın cinayetini işleyen şahsın yani bir erkek öldürmekle aynı anlamda bu yani ne demek istiyorum: Kadınla ilgili eş üzerinden tanımlandığı için, kan bağının bulunmadığı, nikâh bağımızın bulunmadığı bir kadına işlediğiniz bir cinayet normal bir cinayet üzerinden bakıldığı için bu kişi bu infaza göre dokuz yıl yatıp çıkacak.

HANİ KADIN ERKEK EŞİT OLSUN DİYORDUK?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, bu infaz ile bu kızımızı öldüren şahıs bir erkek öldürmekle aynı anlama gelmiş ve bunu itiraz ediyor.

Biz kadın-erkek eşit olsun istemiyor muyduk?

Ne zaman kadınlar boş verin erkekleri, insanlardan üstün oldu?

Toplumu bölmeyin, germeyin ve ayrıştırmayın.

Sayın Akşener! Siz kadın dernekleri genel başkanı değil, feminist hareketi lideri de değilsiniz. Siz Türk milletinin yaşadığı vatanda politika yapan birisisiniz.

Ne demek bir kızımızı öldüren insanı, bir erkek öldürmekle aynı anlamda değerlendiren yasayı karşı çıkıyorsunuz.

Karşısında gülen erkek Fatih Bey’e de şaşırdım.

Kadını erkekle aynı gördükleri için çıldırıyor.

Şimdi balkonda oturuyorum. Aşağıdan geçen kadın bana bakarak:

-Niye bakıyorsun diye bağırsa. Olmadı, polis çağırsa, polis gelir mi?

Gelir belki biz de balkonda oturduğumuzdan dolayı güya bayana baktığımızdan dolayı ceza bile alırız.

Aynı olayı erkek  yaşasın. Ben aşağıdan geçerken bayandan şikâyetçi olayım. Polis çağırayım. Polis boş verin kadını karakola götürmeyi, gelmez bile. Gülerek geçiştirir.

Bu memlekette bayanın iki cümlesi ile içeride yatan birçok erkek var.

Hani eşitlik?

Bundan geri döneceksiniz ama millet ve aile birlikleri çok zarar görmüş olacak. Hamasi nutuk atmayın.

Hele hele bir siyasi parti lideri hiç cinsiyet ayırımı yapmamalıdır.

 

POZİTİF AYRIMCILIK FELAKETTİR!

Öncelikle Allah insanı yaratılmışların en şereflisi olarak yaratmıştır. İnsanı, kadın –erkek ayırmadan insan olarak belirtmektedir.

Ayırırsan felaket olur.

Şimdiye kadar eşit olmayan konularda da eşit olsun diye çalıştık. Fakat şimdi eşitlik de haksızlık olmaya başlamış.

Benim merak ettiğim bu konuşmayı dinleyen İyi Partili arkadaşların kadın-erkek ayırmadan ne düşündükleridir. Kesinlikle savunmaya geçmeyin. Sadece genel başkanınızın bu konu hakkındaki açıklamasını kabul edebilir bu millet.

Mükemmel olan insandır.

Yoksa suçlunun, teröristtin, hırsızın, güçlünün ve katilin cinsiyeti olmaz!

Böyle ülkeye huzur ve kardeşlik gelmez.

Dinimiz insan öldürmenin karşısında dururken ayırım yapmadan durmaktadır.

Muhabbetle!..

Osman GİRGİN

Eğitimci, Yazar-Şair


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.