haber oku

Mezarlıklar Kurban Bayramına Hazır!

admin ~ 19 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

kurbanbayraminahazir (1)kurbanbayraminahazir (6)

Nazilli Belediyesi Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri  kurban bayramı öncesi mezarlıkların bakım ve temizleme çalışmalarını yaptı.

Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri  Eğriboyun, Evranlı, Manhallı ve Arslanlı mezarlıklarında temizlik ve bakım çalışmalarını Kurban Bayramı öncesi tamamladı. Yıl içinde düzenli olarak mezarlıkların bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlıklar içindeki kuruyan otlar ve kuruyan ağaç dalları temizlenerek, dikenlerin yabani otların kesildiğini, mezarlık duvarlarının boyandığını, mezarlık ve çevre yollarının bakıma alındığını vatandaşın dinlenmesi için konulan bankların ve mezarlıklar içinde yer alan çeşmelerin de onarım ve tamiratlarının yapıldığını söyledi.

Vatandaşın yapılan çalışmalar ile daha bakımlı ve temiz bir mezarlıkta ziyaretlerini gerçekleştirebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Alıcık, “Belediyemiz, mezarlıklarda belirli zaman aralıklarla rutin temizlik ve bakım çalışmaları yapmaktadır. Şu an yapılan çalışmalar kapsamında mezarlıklardaki kurumuş otlar temizlendi, ağaçların ve yolların badanaları yeniden yapıldı, Kurban Bayramı öncesi ziyarete hazır hale getirildi. ” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: