haber oku

MEZARLIKLAR TEMİZLENDİ!

admin ~ 20 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

mezarliklartemizlendi-basin (9)mezarliklartemizlendi-basin (7)

Nazilli Belediyesi Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan mezarlıkların bakım ve temizleme çalışmaların yaptı.

Park Bahçe İşleri Müdürü Hülya SUNGUR denetimindeki personel Eğriboyun, Evranlı, Manhallı ve Arslanlı mezarlıklarında temizlik ve bakım çalışmalarını yaptı. Yıl içinde düzenli olarak mezarlıkların bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlıklar içindeki kuruyan otlar ve kuruyan ağaç dalları temizlenerek, dikenlerin yabani otların kesildiğini, mezarlık duvarlarının boyandığını,  mezarlık ve çevre yollarının bakıma alındığını vatandaşın dinlenmesi için konulan bankların ve mezarlıklar içinde yer alan çeşmelerin de onarım ve tamiratlarının yapıldığını belirtti.

Vatandaşın yapılan çalışmalar ile daha bakımlı ve temiz bir mezarlıkta ziyaretlerini gerçekleştirebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Alıcık, “Belediyemiz, mezarlıklarda belirli zaman aralıklarla rutin temizlik ve bakım çalışmaları yapmaktadır. Şu an yapılan çalışmalar kapsamında mezarlıklardaki kurumuş otlar temizlendi, ağaçların ve yolların badanaları yeniden yapıldı, Ramazan ve bayram öncesi ziyarete hazır hale getirildi. Ramazan boyunca, manevi değerlerimiz olan mezarlık ve türbelerimizde temizlik çalışmalarımızı sıklaştırdık. Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini ferah ve temiz bir ortamda yapabilmeleri için mezarlıklarımızı yeniden elden geçirdik. Çalışmalarımızı tamamladık, mezarlıklarımız Ramazan ve Bayram ziyaretlerine hazır” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: