haber oku

MEZUNLAR BULUŞTU!

admin ~ 28 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

2.mezuniyetsaglikmeslek (2)

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Mezunları 2. kez buluştu

Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, ‘2. Geleneksel Mezunlarla Buluşma ve Bahar Şenliği’ etkinliğinde mezunlar 2. kez buluştu.

Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, ‘2. Geleneksel Mezunlarla Buluşma ve Bahar Şenliğin’de ülkeye binlerce Hemşire ile Acil Tıp Teknisyeni kazandıran Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, okul idarecileri ve mezun öğrencilerin girişimi ile mezunlar buluştu. Şenliğe Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Erdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şahin Ünver de katıldı.

Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, ‘2. Geleneksel Mezunlarla Buluşma ve Bahar Şenliği’ etkinliği 25.05.2013 Cumartesi günü 14.00 ile 19.00 saatleri arasında okul bahçesinde gerçekleştirildi. 1990-1991 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen ve ülkeye binlerce Hemşire ile Acil Tıp Teknisyeni kazandıran Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, okul idarecileri ve mezun öğrencilerin girişimi ile mezunlar buluştu. Lokma, tavuklu pilav ve ayran ikramında bulunulan etkinlikte çekiliş ve sürpriz hediyeler, folklor gösterileri ile müzikli eğlenceler yapıldı.

Okul Müdürü Erol Yatağan şenlikte yaptığı açılış konuşmasında, Nazilli Anadolu Sağlık meslek lisesi olarak en başarılı, en gözde, en çok tercih edilen meslek ve Anadolu sağlık meslek liseleri arasında ilk sıraları almayı hedeflediklerini, bu hedefe emin adımlarla yaklaştıklarını ve bu hedefe yaklaşırken 4 ana misyonun ne kadar önemli olduğunun her zaman farkında olduklarını ifade etti. Erol Yatağan konuşmasına şöyle devam etti. “4 ana misyonumuzdan birincisi öğrencilerimizin meslekleriyle ilgili çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri ile donatarak onları Atatürk ilkelerine bağlı cumhuriyetimizin temel değerlerine yürekten bağlı meslek etik ve ahlak kurallarına özümseyen Türk milletinin milli ve ahlaki değerlerine özümsemiş vatan sever birer meslek sahibi olarak yetiştirmek. Bu konuda çok başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz mezunlarımız Türk bayrağının dalgalandığı her yer vatandır düsturuyla ülkemizin değişik yerlerinde görevlerine sürdürmektedirler. Onları aramızda görmekten çok mutluyuz onlarla gurur duyuyoruz. Ve ülkemizin çok değişik yerlerinden mezunlarımızla çalışmak için yoğun talepler gelmekte ancak açıkta mezun bulamıyoruz. Şimdiye kadar 1034 mezun verdik bunlardan %95’i kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıyor %5’i de bir üst  öğrenimde okuyor 2 nci misyonumuz akademik başarımızda  üst düzeye çıkarmak 4-5 yıldır gerek YGS de gerekse performans değerlendirme sınavlarında meslek liseler arasında daima birinciyiz. Genel liseler arasında da 20 ile 25 nci bir sıradayız. Bizim altımızda akademik eğitim veren bir sürü lise var. Bu konu da da önemli mesafeler kat ettiğimizi düşünüyorum.3 üncü olarak ta sağlık eğitimi veren bir kuruluş olarak yaklaşık 4-5 yıldır ilk yardım ağız ve diş sağlığı obezite, diyabet gibi konularda ilçemiz ve ilimiz öğretmenlerine, okul idarecilerine ve öğrencilerine yönelik başarılı eğitim çalışmaları yaptık. Kuruluşumuzdan beri 23 yıldır her yıl verem haftasında kanser haftasında diyabet ve obezite haftasında sağlıkla ilgili önemli gün ve haftalarda eğitim sorumluluğumuzun bilincinde olarak eğitim  çalışmaları yaptık ve yapıyoruz. Son olarak ta sosyal kültürel ve sportif başarıları yakalayan en üst düzeye çıkaran bir okul olarak kısıtlı imkanlarla öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok başarılı programlar gerçekleştiriyoruz. Tiyatro çalışmaları şiir dinletileri şenliklerimiz, mezunlarla buluşma şenliklerimiz, mezuniyet törenlerimiz ile Nazilli de şu kanı oluştu. Nazilli sağlık meslek lisesi yaparsa en iyisini yapar” diyerek sözlerini tamamladı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Belediye Başkanı olmadan önce Nazilli Sağlık Meslek Lisesinde müdür yardımcılığı yaptığını ve derslere girdiğini hatırlatarak “Nazilli’deki bütün okullar benim için özel. Ancak bu okulda görev yaptığımdan ve mesai arkadaşlarımdan dolayı daha farklı bir yeri var. Bu yıl ikincisi yapılan Mezunlarla Buluşma ve Bahar Şenliği’nde meslektaşlarım ile bu günü yaşamaktan çok mutlu oldum. 1990-1991 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen ve ülkeye binlerce hemşire ile Acil Tıp Teknisyeni kazandıran Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, okul idarecileri ve mezun öğrencilerin girişimi ile bu şenlikte eski ve yeni mezunlarımız da bir araya geldi. Müdürümüzün de dediği gibi Nazilli sağlık meslek lisesi yaparsa en iyisini yapar. Tam bir şenlik havasında geçen bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor kendilerini kutluyorum ” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: