haber oku

MİLLETVEKİLİ ERDEM ALICIK’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ!

admin ~ 03 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler

erdemziyaret (1)erdemziyaret (4)

Verimli bir ziyaret yaptıklarını belirten Erdem Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.

Aydın Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdem, Basın Danışmanı Tezcan Narşab, AK Parti Aydın  İl Başkanı Mehmet Sadık Atay  ve İl Yönetim Kurulu üyesi Hasan Turhan, Zeki Yalçın, Nazilli Ak Parti İlçe Başkanı Tacettin Pirinç, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Harmandaroğlu, Ali İhsan Karabacak, Ali İhsan Dilmen, Necdet Konuklar, Ümit Özcan, Gülşen Tunar ve Cafer Çoban Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Alıcık’ın içinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayını kutlayan  Aydın Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdem Başkan Alıcık ile bir süre sohbet ettikten sonra Resmi gazetede belirtilen karara dayanarak, Nazilli İlçesinin şehirleşme açısından büyüme yönü ve mevcut yerleşim alanları dikkate alınarak Güzelköy den İsabeyli Beldesine kadar “Revizyon İmar Planı” yapım işleri konusunda bilgi aldı.

“Revizyon İmar Planı” yapım işleri için Belediye Başkanı Aytekin Kaplan’ın görev zamanında halihazır harita yapım işinin ihale edildiğini ifade eden Başkan Alıcık Nazilli Belediye Başkanı olarak hizmete başladıktan sonra Nazilli Belediyesinin büyüme alanları göz önüne alarak yeni planlı yerleşim alanları ve imar parselleri üretmek için yapılmış olan halihazır haritalar altlık edilerek “Jeolojik jeoteknik etüt Harita Yapım İşi”nin ihale edildiğini ve tamamlandığını belirtti.

Nazilli ilçesine bağlanan yerlerine bütünlüğünü sağlamak amacıyla Revizyon İmar Planı Yapım işi 14 resmi kuruma izin için başvurulduğunu, halihazır ve jeolojik haritalar tamamlandıktan sonra “1/1000 ölçekli ve 1/5000 Ölçekli Revizyon İmar Planı Yapım İşlerinin de  ihale edildiğini ve çalışmaların  devam etmekte olduğunu ifade eden Başkan Alıcık ,”  Belediye olarak çabamız  mevcut dokuya uygun imar planlı  alanlar oluşturarak vatandaşın sorunlarını çözmektir. Görevde olduğumuz süre içinde plan işleri sonuçlandırılacaktır.” dedi.
Yıllardır imar planında okul alanı ve sağlık alanı şeklinde atıl olarak bulunan alanların işlevsel hale gelmesi sağlanarak, yer sahiplerinin mağduriyetleri giderilmeye çalışılacağını ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Revize imar planı için 14 Resmi Kurumdan görüş alınması gerekmektedir. Şuan itibariyle sadece Tarım İl Müdürlüğünün görüşünü beklemekteyiz. Görüşler tamamlandıktan sonra mevcut Nazilli Belediyesi imar planı, bağlanan köylerin mevcut yerleşim planları ve İsabeyli Belediyesinin mevcut imar planı ile bir bütün haline gelecektir. Revize İmar planı bittiğinde, elimizde Nazilli İlçesinin yeni sınır hudutlarını kapsayan  bir şehir planı olacaktır” dedi.

Ziyaretlerinden çok memnun olduğunu ifade eden Başkan Haluk Alıcık Nazilli için yapılan tüm hizmetlerde  Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’den destek beklediklerini ifade etti.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, “başarılı çalışmalara imza attığı için kendisini kutluyor ve tebrik ediyorum. Nazilli için yapılan tüm hizmet ve çalışmaların arkasında olacağız” diyerek Başkan Alıcık’a destek vereceklerini belirtti. Verimli bir ziyaret yaptıklarını söyleyen Erdem Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: