haber oku

“MİLLİ MÜCADELE VE ATATÜRK” SEMİNERİ

admin ~ 08 Kasım 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

yenipazar da 2

MİLLİ MÜCADELE VE ATATÜRK SEMİNERİ

Yenipazar Ülkü Ocakları 07.11.2014 Cuma Günü saat 20.00 de Atatürk Haftası dolayısıyla “Milli Mücadele ve Atatürk” adlı seminer düzenledi.

Yenipazar Ülkü Ocakları faaliyetlerini Atatürk haftası kapsamında da devam ettirdi. Cumhuriyetin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yılında “Milli Mücadele ve Atatürk” adlı seminerle Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarını yad ettiler.

yenipazar da 1

Yenipazar Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Niyazi Özpınar, Milli Mücadele kahramanlarından Yörük Ali Efe’nin memleketi olan Yenipazar’dan seslenmek insana bir başka gurur veriyor. Başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyorum diyerek konuşmasını sürdürdü.

yenipazar da

Yenipazarlı gençlerin ve Adnan Menderes Üniversitesi Yenipazar Meslek Yüksek Okulu öğrencilerin ve Yenipazar Ülkü ocağı eski Başkanı Ahmet Girgin’in katıldığı seminere Konuşmacı olarak katılan osmanlıhaber.com haber sitesi sahibi, Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN “Milli Mücadele ve Atatürk” adlı bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada:

Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarına benim ve Yörük Ali Efe’nin memleketi olan Yenipazar’dan rahmet diliyorum. Bu memleket tarihin her döneminde vatan ve milleti için mücadele eden insanların memleketi olmuştur. Mücadele, insanın anne karnına düşme mücadelesiyle başlar ölünceye kadar devam eder. Önemli olan mücadele etmek değil doğru ve faydalı fikir ve niyetlerle mücadele etmektir. Atatürk’ün:

“Milli Mücadelelere şahsi hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Sözleriyle sürdürdüğü konuşmasını Arif Nihat Asya’nın:

Delikanlım, işaret aldığın gün atandan

Yürüyeceksin… Millet yürüyecek arkandan!

Sana selam getirdim Ulubatlı Hasandan…

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın;

Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın..!

Dizeleriyle bitirdi.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: