haber oku

MİMARLAR HAFTASI KUTLU OLSUN!

admin ~ 04 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

mimarlarsergi (4)

1-7 Ekim Mimarlar haftası kutlanıyor

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Planlı bir şehirleşmede mimarlarımız çok güzel projeler üretiyor.”

1- 7 Ekim Mimarlar Haftası kutlamaları’ na  Lütfi Selek kültür merkezinde Mimarlar odası tarafından hazırlamış 2009-2011 dönemi öğrenci projeleri sergisinin açılışı ile başladı.

Lütfi Selek Kültür Merkezindeki açılışa Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan Nazilli Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Enes Öğünçlü, Nasiad başkanı Necmi Erkan, Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Mimarlar Odası Başkanı Hüsnü Erturan, Mimarlar odası Yönetim Kurulu Üyeleri ; Gonca Yelkovan, Adalet Çakırlı, Murat Yumurtacı, Erdoğan Ünsal ve davetliler katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın yaptığı sergi açılışında Nazilli’de 2006 yılından bu yana Mimarlar Haftasını kutladıklarını belirten Nazilli Mimarlar Odası Başkanı Hüsnü Erturan  1-7 Ekim Mimarlar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerin ilki olan öğrenci projeleri sergisi katılımcılarına teşekkür etti. Hüsnü Erturan, ” Uluslararası Mimarlar Birliğine bağlı 117 ülkede 1.300.000 mimar bu haftayı kutluyor. Ülkemizde 40.000.000 mimar bulunmakta. 2006 yılından bu yana İzmir şubemize bağlı 3.500 mimar ve 1.000 mimarlık öğrencisiyle bu haftayı kutlamaya başlamıştır. Bu yıldan itibaren 35 mimarıyla Nazilli’de dahil olmuştur. 1-7 Ekim tarihleri arasında kutladığımız Mimarlar Haftasında tüm mimar arkadaşlarımın haftasını kutluyor görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Açılışı yapan Başkan Haluk Alıcık :”Günümüz Türkiye’sinde çok önemli ve farklı yerlere gelmiştir. Nazilli2mizde de biliyorsunuz kentsel dönüşüm projeleri var. Planlı bir şehirleşmede mimarlarımız çok güzel projeler üretiyor. Mimarlar Haftasında tüm mimarlarımızın Mimarlar Haftasını kutluyor işlerinde başarılar diliyorum. Umarım Nazilli’de, Nazilli’miz için  hazırladıkları projelerle güzel işler yapıp şehrimizi daha da modern bir şehir haline getireceğiz “ dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: