haber oku

MU UYGARLIĞI VE TÜRK TARİHİ

~ 28 Nisan 2018 ~ Genel, Manşetler

TÜRKLERİN ANAYURDU KAPAK

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün son yıllarında üzerinde çalıştığı “Mu Uygarlığı” Türk tarihi ile bağlantılı olup olmadığı çok sorulan soruların başında gelmektedir.

Mu Uygarlığını üzerinde yapılan araştırmalar ve incelemeler böyle bir uygarlığın ve kara parçasının Büyük Okyanus’ta yok olduğunu göstermektedir.

Türklerin Anayurdu ile ilgili araştırma ve inceleme yaparken bu uygarlık ile Türklerin herhangi bir bağının olmadığını gördüm. Ayrıca böyle bir uygarlığın tarihini baktığımızda elimizdeki kaynaklar günümüzden 14.000 yıl öncesi veya MÖ. 12.000 yıl olarak yazmaktadır. Kesin olmamakla birlikte kaynaklar doğru ise bu da Nuh Tufanı zamanlarına denk gelir ki mümkün müdür? Mümkündür.

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN

Şunu unutmamak gerekir ki, Nuh Tufanı haricinde böyle bir olayın olma ihtimali yoktur. Çünkü ilim ve bilim adamlarının yaptıkları açıklamalar bu olayda yaklaşık 64.000.000 kişinin yok olduğudur.  Böyle bir yok oluş olsa Allah bunu Kuran-ı Kerim’de mutlaka bildirirdi.

Mu Uygarlığı üzerinde duranlar bu uygarlığın dünyanın ilk yaratılışı olduğunu ve ilk insanın burada yaşadığını söylemektedirler. Bu imkânsızdır. Çünkü dünyanın yaşı daha büyüktür. İlk insan Hz. Âdem’dir. Hz. Âdem’in yeryüzüne indiği topraklar ise bellidir.

Bu uygarlığı ilk insanın uygarlığı olarak görenler Hz. Âdem’i insanlığın atası kabul etmeyenlerdir.

Mu uygarlığın her şartta Türk uygarlığı ve tarihi ile ilgisi yoktur. Bu konularda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “TÜRKLERİN ANAYURDU” kitabını okuyabilirsiniz.  “TÜRKLERİN ANAYURDU” kitabını internetten temin edebilirsiniz. İmzalı isteyen okurlarımız Osman GİRGİN’DEN Cumhuriyet İlkokulu Nazilli Aydın adresinden temin edebilirler.

Muhabbetle!..

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.