haber oku

MÜFTÜLÜK ÇALIŞANLARINA İFTAR YEMEĞİ!

admin ~ 30 Temmuz 2013 ~ Genel, Manşetler

 

mufutuluk-yemek (9)

Alıcık İmamlara İftar yemeği verdi

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Müftülüğü çalışanları, cami imamları ve Huzur evi sakinlerine iftar yemeği verdi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık İlçe Müftülüğü Personeli çevre İlçe Müftüleri, Cami imam ve vaazları, Cami Dernek Başkanları ve Haluk Alıcık Huzur Evi sakinlerine iftar yemeği verdi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın, Sümer Rekreasyon Alanı içerisinde yer alan Şehit Akın Kurtoğlu Yazlık Düğün Salonu’nda verdiği iftar yemeğine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu ve personeli, cami imamları, camilerin yaşatma ve koruma dernek başkanları aileleri ile birlikte katılırken Haluk Alıcık Huzur Evi sakinleri de iftar yemeğinde yer aldı.

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı iftar yemeğinde misafirlerini kapıda karşılayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık iftar saatine kadar bütün masaları gezerek konuklarıyla tek tek ilgilendi.

İftar yemeği ve sofra duasını okuyan Sultanhisar Müftüsü Gafur Yıldırım Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik bilincinin yinelendiği bir ay olduğunu vurgulayarak yemeğe katılanların Ramazan ayını kutladı.

Ramazan sofralarının, birlik ve beraberlik anlamına geldiğini ifade eden Alıcık, ” Ramazan sofralarımız, sadece ihtiyaç sahipleri için değil, bir ve beraber olmak isteyen herkes içindir. Nice iftar sofralarında beraber olmak dileği ile Ramazan Ayınız mübarek olsun.  Belediye olarak her zaman müftülüğümüzün etkinliklerine katılıp destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Bu akşamki iftarımıza katılan başta müftümüze ve personeline, büyük fedakârlık yaparak camilerimizin temelinden açılışına kadar büyük emekleri olan dernek başkanlarımıza ve değerli büyüklerimiz olan huzurevi sakinlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu Başkan Alıcık’ın her zaman ihtiyaç sahibinin yanında olduğunu hatırlatarak Ramazan Ayının bolluğu ve bereketini birlikte aynı sofrada paylaşıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Topaloğlu, “Belediye başkanımız Haluk Alıcık her zaman bizlerin yanında olmuştur. Her yıl ramazan ayı başlangıcında camilerimizi özel ekipler ile temizletmesi bizleri ve cami cemaatimizi memnun etmektedir. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: