haber oku

MUHTARLARA YEMEK VERİLDİ

admin ~ 27 Ekim 2015 ~ Genel

DSC_1704

Alıcık, Muhtarlar Gününde muhtarlara birlik beraberlik mesajı verdi

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Muhtarlar günü nedeniyle köy ve mahalle muhtarlarına yemek verdi.

Yemeğe Başkan Haluk Alıcık’ın MHP Aydın Milletvekili adayı Deniz Depboylu, MHP Nazilli İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan Nazilli Belediye Başkan Yardımcıları ve daire Müdürleri katıldı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık bu yıl ilk kez kutlanan “19 Ekim Muhtarlar Günü” nedeniyle muhtarları kutlayarak Nazilli merkez ve Nazilli’ye bağlı mahalleler olmak üzere toplam 82 muhtara Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikâh Salonunda yemek verdi.

Muhtarların kamu yöneticilerinin gören gözü ve tutan eli olduğunu ve uç beyleri olarak muhtarların adeta görev yaptığı mahallenin, babası gibi olandan bitenden her şeyden haberdar olup yaşanılan her sorunu talebi alanında ilgililere aktardığını hatırlatan Belediye Başkanı Haluk Alıcık; Muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir. Muhtarlarımız da bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler. Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve çalışmaya başlamıştır. Bu nedenle de 19 Ekim, Muhtarlar Günü olarak kabul edilmiş ve ilk kez bu yıl kutlanmaya başlanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü yürekten kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

2009 yılında göreve geldikleri günden itibaren muhtarlar ile her zaman uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Haluk Alıcık “ Ülkemize, şehrimize, ilk gün ki aşkımız ve heyecanla hizmet etmeye devam ediyoruz. 2009 yılında göreve talip olurken halkımızdan belediye başkanlığı için yetki isterken bu şehire değişim yaşatmak bu kentin Şehr-i Emin’i olmak ve bunu hep birlikte yapmak için yetki istedik. Çöplerini toplayan, su parasını tahsil eden, yama yapan, ağaç budayan belediyenin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışını getirdik. Günlük işlerin içine hapsolmuş belediyecilik anlayışı yerine proje üreten belediye olduk. Günlük işlerin yanı sıra ürettiğimiz projelerle ve yaptığımız hizmetler ile Türkiye’ye örnek olan bir belediye haline geldik” dedi.

Göreve geldiği günden itibaren geçen 7 yıllık süreçte yapılan her işi mahalle muhtarları ile birlikte yaptıklarını uç beyleri ile başardığını vurgulayan Başkan Alıcık muhtarlara birlik beraberlik çağrısında da bulundu. Başkan Alıcık; “ 7. yılımızı yaşadığımız şu günde elbette eleştiriler, şikâyetler olacak. Olacak ki daha iyisini yapacağız. Birbirimizin yaptığı işi engelleyecek hiçbir tavır ve adımın içerisine girmeyelim. Şehrimiz için güç birliği ile çalışalım el ele verip tüm sorunların üstesinden gelelim. Bu şehir bizim bu vatan bizim Hizmetin sucusu, bucusu, sağcısı, solcusu olmaz. Hizmetin hesabı kitabı olur. Hesabı kitabı yaptıktan sonra çıkarsınız yola işinizi yaparsınız. Derdimiz bizden geriye güzel kalıcı eserler bırakabilmektir. Daha iyisini yapmak için koşmaya, çalışmaya, üretmeye, devam edeceğiz. Dün hayal dahi edilemeyen işleri bugün yapıyoruz. Ufkumuzu geniş tutmalıyız, ileriye bakmalıyız ki büyük hedef ve projelerini hayata geçiren bir şehir ülke olmayı hep beraber yaşayalım. Bunu başarmamız lazım” ifadelerini kullandı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.