haber oku

NAMAZINI KIL, ÖDÜLÜNÜ KAP!

admin ~ 23 Ağustos 2013 ~ Genel, Manşetler

haciguzelcamiiproje (19)

Namazını kıl ödülünü kap projesi başarı ile sonuçlandı

Nazilli Hacı Güzel Camisi’nde hayata geçirilen “Namazını Camide Kıl Puanları Topla Ödülü Kap” adlı projede başarılı olan çocuklar ödüllendirildi.

Okulların yaz tatiline girmesi ile camilerde çocuklara yönelik başlatılan yaz Kur’an kurslarında Hacı Güzel Camii yine bir ilke imza attı. 24 Haziran’da başlayan Kuran Kursları ile Sümer Mahallesi Hacı Güzel Camiin de uygulamaya geçirilen projeye 38 öğrenci katıldı. Cami İmamı Adem Akdağ’ın Kur’an kursuna katılımı teşvik amacıyla oluşturdukları projenin başarıya ulaştığını bu proje sayesinde Kur’an kursuna katılan çocukları camide namaz kılmaya teşvik ettiklerini belirtti.

Yaklaşık 2 ay süren kurslarda projeye katılan çocuklara kıldıkları namaz sayısına göre puanlama yaptıklarını ifade eden Hacı Güzel Camisi imamı Akdağ “Yaz dönemi kurslarında 38 çocuğumuz Kur’an okumaya başladı. Bununla birlikte teşvik amacıyla başlattığımız Namazını Camide Kıl Puanları Topla Ödülü Kap projesi ile çocuklarımız 5 vakit Namazını kılma alışkanlığına sahip oldu. 2 aylık süreçte 5 vakit Namazını camide kılan çocuklara ayrı ayrı puanlama sistemi uyguladık. Projemiz amacına ulaştı ve çocuklarımız hak ettikleri ödülleri aldı” şeklinde konuştu.

Proje sonucu 2 aylık puanlama ile ödül almaya hak kazanan öğrenciler için Hacı Güzel Camiinde bir ödül töreni düzenlendi. Törene Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Sümer Mahallesi Muhtarı Erdoğan Dilbaz, Nazilli Müftülüğünde görevli şef Mustafa Kahyaoğlu, Hacı Güzel Cami İmamı Adem Akdağ, Çapahasan Cami İmam Hatibi İbrahim Tekin ve ödül almaya hak kazanan çocukların aileleri katıldı.

Cami avlusunda yapılan ödül töreninde projede birinci olan Metin Hasırcı duygularını ifade eden bir konuşma yaptı. Metin Hasırcı yaptığı konuşmasında “O kadar boş vaktimiz varken neden beş vaktimizi namaza ayırmıyoruz? Namaz kılan insan Allah’a daha yakındır. Projeyi hazırlayan Adem hocamızın amacına ulaştığına inanıyorum. Çünkü böyle bir proje yaratmasaydı bizlerin hevesini beklide bu kadar arttıramazdı. Şimdi sayesinde hem Namazımı kılma alışkanlığımı kazandım hem de büyük ödülün sahibi oldum. Emekleri için ona teşekkür ediyorum” dedi.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, projeye katılan çocukları tebrik ederek hayatta manevi değerlerin önemli olduğuna dikkati çekti. Projenin ilk olarak kendisine sunulduğunda endişelerinin olduğundan bahseden Okur sözlerine şöyle devam etti; İlk olarak proje getirildiğinde dinimizi öğrenmenin karşılığının hediye olmaması gerektiğini düşünmüştük Ancak gençlerimizin konuşmalarını duyunca içimiz rahatladı ve projenin işe yaradığını gördük. Bu ortamı görmek beni gerçekten çok mutlu etti. Hocamızın çabaları boşuna değilmiş. Kendisine çok teşekkür ediyor ayrıca Projeye dahil olan çocuklarımızın yanı sıra anne ve babalarını da yürekten kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık cami imamı Adem Akdağ’ın çocukları camiye alıştırmak için büyük emek verdiğini söyleyerek, “Hediyeler işin teşvik kısmı, önemli olan gençlerimizin namaz kılma alışkanlığını kazanmasıdır. Ben hocamdan bu işi devamını getirmesini rica ettim. Hocamız bir yıl boyunca yine çetele tutacak ve bir yıl boyunca namazını camide kılan üç çocuğumuzu yine ödüllendirelim dedim. Başarılı olan bu üç çocuğumuza da ödül olarak umreye gönderelim istedim. İnşallah nasipse bu üç başarılı çocuğu umreye gönderebiliriz. Türkiye genelinde ses getirecek bu proje tüm Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum” dedi.

Ödül töreninde birinci olan Metin Hasırcı’ya bisikletini Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, ikinci Ertuğrul Arıkan’a Tablet Bilgisayarını Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve üçüncü Burak Ürkmez’in Mp4 çalarını, Nazilli Müftülüğünde görevli Şef Mustafa Kahyaoğlu verdi. Bir yıl boyunca düzenli olarak Namazını Hacı Güzel Camiinde kılan ve Ramazan ayı boyunca da mahallenin davulculuğunu yapan Yılmaz Narcılar özel ödüle layık görüldü. Narcılar özel ödülü olan dizüstü bilgisayarını Hacı Güzel Camii İmamı Adem Akdağ’ın elinden alırken, Projeye katılan diğer kursiyerlere de dolma kalem ve ayakkabı hediye edildi


Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: