haber oku

NAZİLİ SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI!

~ 04 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler, Video Galerisi

 

DSCF0884

Nazilli 04.01.2014 Cumartesi günü saat 13.00 de Sarıkamış Şehitlerini anmak ve dua etmek için yürüyüş tertipledi.

Cumartesi saat 13.00 tertiplenen “Nazilli Sarıkamış Şehitleri’ne Yürüyor” yürüyüşü İstasyon Meydanından başladı. Sarıkamış Şehitlerine anma yürüyüşüne Nazilli Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları, Nazilli Milliyetçi Hareket Partisi, Nazilli Türk Ocakları Derneği, Nazilli Ülkü Ocakları, Nazilli Şehit Aileleri Derneği, Nazilli Türk Eğitim-Sen, Nazilli Erzurumlular Derneği, Nazilli Posoflular Derneği, Muharip gaziler derneği, Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği, Nazilli Türk Sağlık-Sen başkan ve üyelerinin yanında kalabalık bir duyarlı vatandaş topluluğu katıldı.

İstasyon Meydanında başlayan yürüyüş Uzun Çarşı’dan devam ederek Atatürk Bulvarı Koca Camii önünden Belediye Meydanına oradan da Türk Büyüklerinin bulunduğu Atatürk Parkı2na kadar devam etti.

Türk Büyükleri önünde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra bütün dernekler adına bildiriyi Nazilli Türk Ocakları Başkanı Ahmet Çekim okudu. Ahmet Çekim:

Sarıkamış Harekâtı ile ilgili bilgi ve bu harekâtta kaybettiğimiz şehitler için hayır duada bulundu. Sarıkamış harekâtı Türk Milleti’nin vatanı için neler yapabileceğinin delilidir. Bu kahramanlıklarıyla şehitlerimiz milletimizin gönlünde hak ettikleri yeri almışlardır.

Yürüyüş basın açıklamasından sonra mikrofona gelen Mehmet Sevim Hoca’nın Sarıkamış Şehitleri ve tüm şehitler için yaptığı dua ile son buldu.

Osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: