haber oku

NAZİLLİ ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİNDEN BAŞKAN HALUK ALICIK’A PLAKET!

admin ~ 13 Şubat 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_0587

Nazillili Alevilerden Başkan Alıcık’a Teşekkür Plaketi

Alevi Kültür Derneği Nazilli Şube Başkanı Ali Haydar Yetim ile Yönetim Kururlu üyeleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

AİHM’in kararına göre Cem Evlerinin ibadethane olması kabulünden sonra statü kazandırılmasına dönük karar bazı belediyelerce meclis gündemine getirilerek onaylandı.  Özellikle Türkiye’de CHP’li belediyeler tarafından meclis gündemlerine taşınan Cem Evleri ve Kültür Merkezleri’nin İbadethane statüsünde görülme konusu Aydın’daki ilçe belediyelerin meclis toplantılarında yankı buldu. En son Didim ve Efeler Belediyelerinin meclisinden onay alan Alevi yurttaşlar, bu kez MHP grubunun önerisiyle Nazilli Belediye Meclisi gündemine taşınarak onay aldı.  AİHM’in kararına göre Cem Evlerinin ibadethane olması kabulünden sonra statü kazandırılmasına dönük vermiş oldukları destekten dolayı Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın makamını ziyaret eden Alevi Kültür Derneği Nazilli Şube Başkanı Ali Haydar Yetim ve Yönetim Kururlu üyeleri Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür etti.

DSC_0578

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Hz. Ali’ye olan sevgisini yineleyerek, “Hz. Ali’yi sevmeyen Müslüman olamaz.  . Niye? Hz. Ali 14 yaşında İslamiyeti kabul eden Hz. Peygamberimizin amcaoğlu ve damadıdır. Peygamberimiz, ” Ben ilmin şehriyim, Ali kapısıdır” diyor. İlim öğrenmek isteyen Hz. Ali’ye gelsin diyen bir peygamberin ümmetiyiz. “Allah’a şükür rabbim bu memlekette bana Cem Evi yaptırmayı nasip etti. Yine Allaha şükür ki benim belediye başkanlığımda ve benim meclisimde bu kararı almak da bana nasip oldu. Bu kararı almaktan şeref duydum ve her zaman da şeref duyacağım” diye konuştu.

Ziyarette konuşan Alevi Kültür Derneği Nazilli Şube Başkanı Ali Haydar Yetim, İnsanların nasıl ve nerede nasıl ibadet yapacağına kimsenin ve siyasilerinde müdahale edemeyeceğini belirterek, “Nazilli Belediye Meclisinde bu kararın alınması Nazilli’de yaşayan bütün Alevi vatandaşlarımızın rahatlamaları sağladı. Gerçi bizler Nazilli’de bu güne kadar Nazilli’de ne siyasi ne de insani olarak sıkıntı yaşamadık Çünkü burası barış bir kenti; her türlü toplumdan ve etnik görüşten insanlar burada yaşıyor. Bu noktada bizler Belediye Başkanımıza ve bu karar onay veren meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Alevi Kültür Derneği Nazilli Şube Başkanı Ali Haydar Yetim ile Yönetim Kururlu üyeleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Cem Evleri ve Alevi Kültür Derneklerinin  Alevilerin ibadethanesidir kararına vermiş olduğunuz destek dolayı teşekkür ederiz plaketi sundu.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: