haber oku

NAZİLLİ ALEVİ KÜLTÜR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ YEMEK DÜZENLEDİ!

admin ~ 12 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler

efe

Dayanışma yemeğinde Alıcık Zeybek Oynadı

Nazilli Alevi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, birlik ve dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe katılarak Başkan Alıcık’da destek verdi.

Nazilli Alevi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, birlik ve dayanışma yemeği  düzenleyerek  yeni yapılan Cem Evine katkıda bulundu. Ahmet Şensan Kültür Merkezinde yapılan dayanışma yemeğine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP ilçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ve yönetim Kurulu Üyeleri CHP ilçe Başkanı Ali Deveci ve yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Genel Meclisi üyesi Necmettin Ünivar, CHP Belediye Başkan Aday adayı Cavit Yenipazarlı, CHP Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ferda Çağlar Erkut ve çok sayıda davetli katıldı.

Dernek Başkanı Ali Haydar Yetim; “Geleneksel hale getirdiğimiz yemeğimizi bu sefer yeni  faliyete geçen Cem evimize katkıda bulunmak  amacıyla düzenledik. Bu gece  bir araya gelerek geçmişimizi hatırlamak gelecekte de neler yapabiliriz bunların analizini yapmak en önemlisi de hep birlikte gönlümüzce eğlenmektir. İşte bu yüzden gayesi ve amacı belli olan yemeğimizin adını dostluk ve dayanışma yemeği koyduk. Uzaktan ve yakından yemeğimize teşrif eden tüm gönül dostlarımıza teşekür eder iyi eylenceler dilerim” dedi.  Ali Haydar Yetim konuşmasının devamında AK Parti iktidarına yüklenerek AK Parti İktidarının her anlamda hata yaptığını, Alevilerin bir çok şeyi iyi gördüğünü ifade etti.

Nazilli Alevi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, birlik ve dayanışma yemeğine varlığıyla destek olan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcı, “Biz insanlar birbirimizi sevmeli saymalıyız. Dinimizin ana teması sevgi ve saygı üzerine kurulmuştur ki bizler de birbirimize sevgi saygı göstermek zorundayız. Birbirimize sevgi ve hoşgörü göstermeyi ilke edindik. Çünkü Sevgi ve hoşgörü bizim gönlümüzde her zaman en büyük yerini aldı” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra türkülerle dernek üyeleri doyasıya eğlenirken Belediye Başkanı Haluk Alıcık sahneye çıkarak  dernek üyeleri ile zeybek oynadı.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: