haber oku

NAZİLLİ ANADOLU GENÇLİK’TEN MEKKE’NİN FETHİ!

~ 30 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCF0823

 

NAZİLLİ ANADOLU GENÇLİK’TEN MEKKE’NİN FETHİ!

Nazilli Anadolu Gençlik Derneği Mekke’nin 1383. yılı dolayısıyla muhteşem bir program düzenledi. 30.12.2013 Pazartesi saat 20.00 de Nazilli Belediye Tiyatro Salonunda düzenlenen gece büyük ilgi gördü. Kalabalık yüzünden birçok kimse ayakta kaldı.

Mekke’nin fethinin 1383.yılında Nazilli Belediye Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılışı Kuran-ı Kerim tilavetiyle yapıldı. Anadolu Gençlik Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Sayın Muhammed İkbal YİĞİT yaptığı açış konuşmasının ardından Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez tarafından hazırlanan slâyt gösterisi izletildi.  Konuşmacı olarak katılan Anadolu Gençlik Derneği Onursal Başkanı ve daha önceki Milli Gençlik Vakfı  Başkanı, Mühendis, Yazar  Sayın Nevzat LALELİ kürüye geldi. Yaklaşık iki saat süren program gönüllere coşku vererek bitti.

Programın yapılış gayesi olan Mekke’nin fethi,  yapıldığı gece anlamıyla gönüllerin fethine kadar gitti. Gönüllerin esas ihtiyacı olan manevi atmosferin ve havanın verilmesi günümüz dünyasında yaşayan bizleri fazlasıyla memnun etti.

Allah ve Resulünün anıldığı ve anlatıldığı gecede bizlerin memnuniyetinden daha önemli olan Allah ü Teâlâ’nın memnuniyetini kazanabildiysek ne mutlu emeği geçenlere ve katılanlara.

Mekke’nin fethi vesilesiyle bütün gönüllerin fethi temennisiyle nice fetihlere…

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: