haber oku

NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

admin ~ 23 Temmuz 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_0856

Sevgili Nazilli’li hemşerilerim;

15 Temmuz akşamı ülkemiz ve milletimiz alçakça bir saldırıya maruz kaldı. Tarihe büyük bir felaket ve utanç olarak geçecek bu kara gecede, Gazi Meclisimiz, tepkisini ortaya koymak için sokaklara dökülen halkımız, kahramanca görev yapmaya çalışan polislerimiz ve askerlerimiz bombalandı, vuruldu, esir alındı. Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen bu Melun ve menfur saldırı asla kabul edilemez ve bağışlanamaz. Gereken her türlü cezayı hukuk verecektir ama daha büyük ve en ağır cezayı bu alçaklara milletimiz vicdanında verecektir. Belirtmek isterim ki bu hainler ve alçaklar; Türk milletinin ne kadar büyük ve aynı zamanda nasıl bir irfan, feraset sahibi millet olduğunu en acı şekilde öğrenmişlerdir. Bundan böyle de öğrenmeye devam edeceklerdir.

Türk Milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum, bu aziz millet tarihte olduğu gibi en güzel kahramanlık örneklerini sergilemiştir. Tankların önüne çıkmış, kurşun yağmurlarına göğüs germiş, üzerine yağan bombalara aldırış etmemiş, meclis bombalanırken sinmemiş, saklanmamış ve canlarını feda etmekten çekinmemiştir.

Partimiz siyasi kaygı ve menfaat duygusu gözetmeden, daha ilk andan itibaren tepkilerini ortaya koymuş, devletimiz ve hükümetimiz yanında yer almıştır. Burada gözden kaçırılmaması gereken çok önemli husus ve siyasi kişi; darbenin oluşmaya başladığı andan itibaren gösterdiği hayranlık uyandıran tavrı ve dirayeti ile Partimin Lideri Devlet BAHÇELİ’DİR.

Partimin Genel Başkanı, Liderim Sayın Devlet BAHÇELİ tarihe geçecek ve tarih aşan bir tutum ve davranışla bu alçak darbenin önlenmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. Bu süreçte gurur duyarak söylemek isterim ki özelde partim ve ülküdaşlarım ve genel de büyük Türk Milleti olağanüstü ve ileride çocuklarımıza şerefli bir miras olarak anlatılacak kahramanca işler yapmıştır. Milli iradeye sahip çıkmıştır.

Unutulmaması ve gözden kaçırılmaması gereken ve de çok dikkat edeceğimiz önemli bir şey var. Bir takım karanlık odaklar Devletimizin ve ordumuzun içine sızmış, bir avuç alçak ve namussuz üzerinden, devletimizi, milletimizi, ordumuzu karşı karşıya getirmeye çalışmış bunu yaparken de her türlü insani, vicdani, dini değeri kullanmıştır. Buna rağmen Büyük Türk Milleti sağduyusunu kullanarak buna müsaade etmemiştir. Ordu bizim ordumuzdur, ordumuz ve Polisimiz bu alçak tertibi beraber bozmuştur. Ankara’ya ve İstanbul’a saldıran o uçak ve helikopterleri yine ordumuz durdurmuş ve bertaraf etmiştir.

Tanklar çıkmak istemiş, tankların çıkmasına ordumuz müsaade etmemiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın canına kast maksatlı olarak kaldığı otele saldıranlara cevabı polisimiz ve askerimiz beraber vermiştir.

Sevgili Hemşehirlerim;

Darbe gecesi, Nazilliyle ve Nazillili hemşehrilerimle gurur duyduğumu burada hassaten belirtmek isterim. Belediye meydanını dolduran yiğit Nazilli’ler vakur ve yaşadığı şehre saygılı bir şekilde demokrasimize, devletimize sahip çıkmıştır. Böyle bir şehirde, böyle bir şehrin sakinlerine Belediye Başkanlığı yapmaktan gurur duyuyorum.  Dün olduğu gibi bundan böylede Devletimizin, Milletimizin emrinde ve hizmetinde olacağız. Devletimiz ve Milletimiz kıyamete kadar yaşayacak, tarih bu millet ile şeref duyacaktır. Sevgili dostlarım ve değerli Nazillililer; Ordumuzun ve Devletimizin itibarını korumak kayıtsız ve şartsız hepimizin görevidir. Mehmetçik bizim Mehmetçiğimizdir, savaşta bizleri korumak için canı ile ibadet eden bu güzide kurumumuza, yiğit polislerimize bir avuç alçak yüzünden dil uzatılmasına izin vermeyelim. Ordumuz gözbebeğimizidir. Ordumuzun, polisimizin ve Devletimizin yıpratılmasına müsaade etmeyelim.

Çok şükür ki, Türk siyaseti bu süreçten yüzünün akı ve şerefiyle çıkmıştır. Türk Milleti bu süreçten harika ve olağanüstü bir tavır sergileyerek çıkmıştır. Ordumuz, polisimiz ve tüm güvenlik kurumlarımız tarihi misyonlarına uygun bir şekilde Kahramanlık örnekleri sergilemiştir.

Özel Harekât Polislerimiz aziz vatanın mübarek evlatları; Aziz hatıranız milletin hafızasında yaşayacaktır.

Değerli hemşerilerim;

Bu korkunç süreci en az hasarla, birlik ve beraberlik içinde atlatacağız.Yıkılmayacak ve yılmayacağız. Biz kıyamete kadar bu coğrafyadayız ve bunu tüm dünyaya gösterdik. Artık bu ülke de Millete rağmen, milletin istemediği hiçbir şey olmayacak. Seçimle gelenler, ancak seçimle giderler. Milletimizin seçtiğine silah doğrultmak, millete silah doğrultmak artık tarihe karıştı. Artık bu ülkede siyasi farklılıklar, tercihler; ayrışma sebebi değil ancak zenginlik olarak görülecektir. Aziz Milletimiz olağanüstü bir tutumla milli bir meselede, bu milletin tek vücut olduğunu ve demokrasiye bağlılığını dosta ve düşmana gösterdi. Rabbim aziz Milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın, yar ve yardımcımız olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, var oluştan bugüne dek, din için, devlet için, vatan için, milleti için, bayrak için toprağa düşmüş, hayatlarını geleceğe adamış şanlı ecdadımızı rahmet minnet ve şükranla anıyor, Yüce Türk Milletinin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum ve saygılarımı sunuyorum. BİRLİĞİMİZ VAR OLSUN, DAİM OLSUN.

HALUK ALICIK

NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI

osmanlıhaber.com  


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.