haber oku

NAZİLLİ BELEDİYE MEHTER TAKIMININ FRANSA SEFERİ!

admin ~ 07 Mart 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

mehteranfransada(1)

Nazilli Belediyesi Mehter Takımı Fransa’da

Nazilli Belediye Mehter Takımı, Fransa’nın Limoux şehrinde 8-16 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve 6 ülkeden 300 ekibin katıldığı Kültür ve Sanat Festivali’ne katılıyor.

Nazilli Belediye Mehter Takımı, Fransa’nın Limoux şehrinde 8-16 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve 6 ülkeden 300 ekibin katıldığı Kültür ve Sanat Festivali’ne katılıyor. Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Nazilli Belediyesi’ni ve Türkiye’yi temsil etmek için Mehter takımımızla, Fransa’nın Limoux kentinde yapılacak olan festivale katılıyoruz. 3 gün sürecek festivalin ardından kardeş şehrimiz olan Macaristan’ın Mako kentinde de gösteri yapacak olan 30 kişilik ekibimiz, Türk tarihinin en eski bandosu olan Mehter’i ve ilçemizi tanıtacaklar” dedi.

Belarus, Meksika, İtalya, Ukrayna, Fransa ve Türkiye’den 300 ekibin gösteri yapacağı Kültür ve Sanat Festivali’ne katılmaktan dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir, “Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Çalıştırıcısı ve Koordinatörü Necdet Pekel’in koordinatörlüğünde katıldığımız festivalde ülkemizi en iyi şekilde tanıtacağımıza inanıyorum. Belediyemize ait otobüsle toplamda 8 gün sürecek yolculuğumuzun 4 günü ise Limoux ve Mako kentlerinde gösterilerle geçecek” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: