haber oku

NAZİLLİ BELEDİYE SPOR SATRANÇ TAKIMI İL BİRİNCİSİ!

admin ~ 04 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler

satractakimiziyaret (2)

Nazilli Belediye Spor Satranç Takımı Alıcık’ı ziyaret etti 

Aydında yapılan Satranç Kulüpler Şampiyonası il  yarışmalarında Nazilli Belediye Spor satranç takımı il 1.’si oldu.  

Satranç Turnuvalarına katılan Nazilli Belediyespor Satranç takımı kadrosu; Burak Özen, Mesut Sevinç, İlhami Acar, Muzaffer Çilingiroğlu, Selen Acar, Ömer Ünsal, Barış Söylemez, Doğa Su Bülbül, Aydın Söylemez, Ramazan Ögel, Eren Acar ve Ada Bülbül, İl bazında aldıkları başarılarını paylaşmak için Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

23 Mart-26 Mayıs 2013 tarihleri arasında Aydın’da yapılan satranç kulüpler şampiyonası il  yarışmalarında 1. olan Nazilli Belediye Spor satranç takımı 31Haziran-8 Temmuz 2013 tarihlerinde Denizli’de yapılacak olan Türkiye kulüpler şampiyonasında ili temsilen tek takım olarak katılacak. Bu yarışmalar sonucu ilk 25’e giren takımlardan 2.lig oluşturulacağını belirten Takım Antrönörüve Santranç İlçe Temsilcisi olan Mesut Sevinç, “Hedefimiz ilk 25 takım arasına girmektir” dedi.

Denizli’de düzenlenecek olan Türkiye kulüpler şampiyonasında katılarak, ilk 25 takım arasına girme mücadelesi verecek olan Nazilli Belediyespor Satranç takımını kutlayan Haluk Alıcık, Kulüpler Türkiye Santraç Şampiyonasında aynı performansı göstermeleri için takıma şans diledi. Bu turnuvada hepsinin çok iyi mücadele edeceğinden emin olduğunu ifade eden Alıcık; “Satranç planlı hareket etmenin gerekliliğini ve önemini kavratan süratli, doğru ve çabuk düşünmeyi geliştiren, insanları ezberci zihniyetten uzaklaştıran bir oyundur. Satranç oynayan kişiler sürekli beyinlerini çalıştırmak zorunda kaldıkları için çağımızın henüz tedavisi bulunmamış Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin de daha az olduğu görülmüştür. Sizler bu konuda da şanslısınız. Turnuvalarda il birinciliğini almanızdan dolayı ve bu başarıyı Nazilli’ye yaşattığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyor yeni şampiyonlukları Nazilli Belediyespor satranç takımınına getirmenizi temenni ediyorum”  şeklinde konuştu. 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: