haber oku

NAZİLLİ BELEDİYESİ KANDİL HAZIRLIĞI TAMAM!

admin ~ 12 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCF0899

“KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR!”

Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan mevlid kandili hazırlıkları tamamlandı. Nazilli Belediyesi sosyal işler Müdürlüğü tarafından yapılan hazırlıklar son kontrollerin yapılmasıyla tamamlandı.

Nazilli Belediyesi tarafından bu yıl Nazilli Belediye Meydanına yapılan “Osmanlı çeşmesi” kandillerde halka şerbet dağıtılması içinde tasarlanmıştı. Normal günlerde içme suyu olarak kullanılan çeşmelerden ayrı olarak yapılan şerbet çeşmeleri Mevlid kandili dolayısıyla bugün akşam namazından sonra akmaya başlayacak. Bir tonluk şerbetin dağıtılması esnasında kek ve gülsuyu ikramıyla kandil akşamları gerçek anlamına kavuşmuş olacak.

  Peygamberler peygamberi, peygamberlik zincirinin son halkası, insanlığın iftihar tablosu Peygamberimizin doğum günü demek olan mevlid kandiliniz mübarek olsun.       

   İnsanlığın her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu peygamber sevgisinin, merhametinin, bereketinin, faziletinin, cömertliğinin, kardeşliğinin, barışının ve inancının tüm dünyaya hâkim olması temennilerimizle daha nice mevlid kandillerine ulaşmamızı yüce Allah’tan niyaz ederiz.

                osmanlıhaber.com ailesi olarak bu gece ve gecelerde Dinimize hürmeten Nazilli Belediyesinin yaptığı hizmeti takdir ediyor manevi atmosferimize faydası olacağından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

            “Kişi sevdiği ile beraberdir.”

        osmanlıhaber.com 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: