haber oku

NAZİLLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT FESTİVALİNİN 7. GÜNÜNDE OSMAN GİRGİN FIRTINASI ESTİ!

~ 01 Nisan 2016 ~ Genel, Manşetler

 

osmangirgin (1)

31.03.2016 Perşembe günü saat 18.00 de konferans veren Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN “Nazilli Tarihi ve Türklerin Anayurdu” adlı konferansıyla festivale damgasını vurdu.

Günün ikinci konuşmacısı olarak saat 18.00 de sahneye çıkan Eğitimci-Yazar dinleyicileri tarafından tam not aldı. Yazdığı altı kitabı sayan, kendilerinin festivalde reklam ve ilanlarda yer almamalarını eleştirdi. Girgin:

 

-Bizim gayemiz Nazilli’yi tanıtmak festivalin gayesinin de bu olduğunu sanıyorum ama nedense askari müştereklerde bulaşamıyoruz. Burada gelmeyen bir medyatik yazarın yerine sahneye çıktığım için gelemeyen arkadaşıma teşekkür ediyorum.

“Boşa yaşamışım” Anlatabildiğim Üstad” Bir Gülde Benden” “Uzun Çarşı Hatırası” “Anılarla Nazilli” ve “Türklerin Anayurdu” adlı kitaplarım benim kitaplarımdır. Biz sokak sokak gezerek tanıtmaya çalışıyorum.

Son kitabımda işlediğim konu: Türklerin Anayurdunun Orta Asya değil Anadolu olduğudur.

Bu konu inşallah ben hayatta iken ispatlanacaktır.

Tarih İslam tarihinin ardından gitmektedir. Bunun için İslam tarihini daha fazla inceleyerek dünyanın ilk zamanları hakkında daha fazla bilgi elde edebiliriz. Türkler Orta Asya’ya gitmeden önce Ana doluda medeniyet kurmuşlardır. Anadolu Türklerin ve birçok ilklerin anayurdudur.

Biz ateşin bulunuşundan önceki dönemleri karanlık dönem diyoruz. İlk insan Hz. Âdem (as)aynı zamanda ilk peygamberdir. Allah peygamberini karanlıkta bırakır mı?

Mu Uygarlığını savunanlar ilk insan izlerinin Mu Uygarlığında olduğunu söylüyorlar. Ben ilk insanın aynı zamanda ilk peygamber Hz. Âdem (as) olduğunu inanıyorum.

osmangirgin (3)

Konuşmasının bitiminde Nazilli Belediye Meclis Üyesi Sayın Gonca Yelkovan günün anısına çiçek verdi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.