haber oku

NAZİLLİ BELEDİYESİ TİYATRO TOPLULUĞU TURNEDE!

admin ~ 27 Eylül 2014 ~ Genel, Manşetler

arpaz 1

NAZİLLİ BELEDİYESİ TİYATRO TOPLULUĞU TURNEDE!

Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu 5 Eylül 2014 Cuma günü oynadığı “BİR MUCİZE BU” adlı oyunu ile Nazilli köylerine gidiyor.

Nazilli Belediye Tiyatro Topluluğu 2.Uluslararası İncir Festivali kapsamında sahneye koyduğu “BİR MUCİZE BU” adlı oyununu köylerde sahnelemeye devam ediyor.

Mukaddes YÜKSEL’İN yazıp yönettiği,  Akın ÇAKIR’IN yardımcı görevli  olduğu ,

-Funda AL

-Abdullah BALDIR

-Pelin Su YUMURTAŞ

-Şengül DURMAZ

-Sevim GÜVEN

-Osman GİRGİN

-Selin YÜKSEL

-Abdullah KÖNER

-Aziz Can TEPE

arpaz

Oynadığı oyun 11 Eylül Perşembe günü Nazilli Avra Mahallesinde,25 Eylül 2014 Perşembe günü Nazilli Esenköy mahallesinde sergilendi. Köylülerin büyük ilgi gösterdiği oyun milli meyvemiz haline gelen incirin hayatımıza ne kadar girdiğini gözler önüne serdi.

Esenköy İlkokulu Salonunda sergilenen oyunda izleyenler kendi hayatlarından da kesitler bulunca zaman zaman efkârlanıp, zaman zaman güldüler.

arpaz 2

Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu Hocası Sayın Mukaddes YÜKSEL her iki mahalledeki misafirperverlik ve tiyatro sevgisi karşısında muhtarlar vasıtasıyla bütün mahalleliye teşekkür etti.

arpaz 3

Mahallelerdeki manzara televizyon ve sinema öncesi dönemlerdeki direkler arası şenlikleri aratmadı. Amatör oyuncuların sahnesiz doğal ortamlarda oynadıkları oyun profesyonelceydi.

osmanlıhaber.com sanat ve sanatçının yanında olmaya devam ederek siz sayın okuyucularımıza sanatsal haberler vermeye devam edecektir.

osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: