haber oku

NAZİLLİ BELEDİYE’SİNDEN AÇIK HAVA TİYATROSU!

admin ~ 27 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler

NAZİLLİ BELEDİYE MEYDANI

Kanlı Nigar Tiyatrosu Nazillilerle Buluşuyor   

Kanlı Nigar adlı tiyatro gösterisi Nazilli’de sahnelenecek. 

03 Temmuz Çarşamba günü Belediye meydanında kurulacak olan sahnede, Perihan SAVAŞ, Soner ARICA, Sümer TİLMAÇ, Ercüment BALAKOĞLU, Umut OĞUZ ve daha birçok ünlü sanatçı yer alacak. Gösterime girdiği her yerde büyük beğeni toplayıp ayakta alkışlanan Usta Yazar Sadık Şendil’in ‘Kanlı Nigar’ adlı oyunu Nazilli’de tiyatro severlerle 03 Temmuz Çarşamba  günü Belediye Meydanında kurulacak olan sahnede halka açık ve ücretsiz olarak oynanacak. 

Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla Nazilli Belediye Meydanında  iki seans halinde sahnelecek oyunda Ebru Karaman, Ender Gülçiçek, Ercüment Balakoğlu, Hakkı Şahin, Hilmi Erdem, Perihan Savaş, Soner Arıca, Sümer Tilmaç, Umut Oğuz, Esin Gündoğdu, Yaşar Ayvacı, Delal Külek, Coşkun Yel,Mehmet özgür, Cenap Aydınoğlu, İhsan Kılavuz ve Metin Karaman gibi ünlü sanatçılar rol alacak.

Müzikli Güldürü olan Kanlı Nigar oyununda Nigar’ın bir yangında evinin yanmasıyla kızları ile kiralık ev araması, kavuklunun ona bir ev bulması ve Nigar’ın eski müşterilerinden mahalli tiplerin eve gelmeleri ile gelişen olaylar sahnelenecek. Ünlü sanatçı Perihan Savaş’ın Kanlı Nigar tiplemesiyle rol aldığı oyunda Pop Müzik sanatçısı Soner Arıca da evin küçük oğlu Narçın tiplemesiyle yer alacak.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: