haber oku

NAZİLLİ BELEDİYESİNDEN BİR HAMLE DAHA!

admin ~ 30 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

kadinsiginmaevi (1)

Kadın Sığınma Evi İnşaatı Devam Ediyor

Alıcık; “Kadın Sığınma Evi her şeyi ile aşağı Nazilliyle özdeşleşecek.”

Tamamı Nazilli Belediyesi tarafından yapılan Dumlupınar Mahallesi 923 ada, 6 parsel üzerinde, yaklaşık 196m2’lik bir alanda tasarlanan, kadın sığınma evi 2 kattan oluşuyor. Yapımı devam eden Kadın Sığınma Evinde güvenlik odası, danışma odası, yatak odaları, oturma odası, mutfak, wc ve banyo bulunmakta.

Seçim beyannamesinde verdiği sözlerden birisinin de kadın sığınma evi olduğuna değinen Başkan Alıcık; “5393 sayılı Belediyeler Yasası’nın 14. maddesi, Büyükşehir Belediyeleri ile nüfusu 50 bini geçen belediyelere kadın ve çocuklar için sığınma evi açma yükümlülüğü getiriyor. Ayrıca, Avrupa Birliği standartlarına göre, nüfusu 7 bin 500’ü geçen tüm yerleşim yerlerine sığınma evi açılması gerekiyor. Sosyal belediyecilik anlayışı da bunu gerektiriyor. Ben bu konudaki duyarlılığımı seçim beyannamemde Kadın sığınma evi yapılacağı sözü ile belirtmiştim” dedi.

Aşağı Nazilli’nin simasına renk katacak olan Kadın Sığınma evi inşaatının devam ettiğini kısa zaman içinde bitirilecek olan Kadın sığınma evinin hemen hizmete başlayacağını belirten ALICIK; “Mayıs ayında temelleri atılan Kadın Sığınma Evi planlanana göre Ağustos ayında bitirilecek. Kadın Sığınma Evi her şeyi ile aşağı Nazilliyle özdeşleşecek. Üç katlı kadın sığınma evinin ilk katında su tahsilat, muhtarlık hizmet odası, kadın sığınma evi güvenlik odası ve halka hizmet verecek umumi tuvalet yer alacağını” söyledi. Alıcık, Bitirilmek üzere olan Kadın Sığınma Evi 2 katlı ve  30 kişi kapasiteli olacağını belirtti.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: