haber oku

NAZİLLİ BELEDİYESİNDEN KÜLTÜR FAALİYETİ!

admin ~ 04 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

kanlinigarsahnelendi (4)

‘Kanlı Nigar’ Sahnelendi

Nazilli’de ünlü sanatçıların sahne aldığı ‘Kanlı Nigar’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Nazilli’de ünlü sanatçıların sahne aldığı Müzikli Güldürü olan Kanlı Nigar oyunu Nazilli seyircisiyle buluştu.  Perihan Savaş’ın sağlık sebebi ile oynayamadığı rolünü Hasibe Özgür oynarken, Soner Arıca, Sümer Tilmaç, Umut Oğuz, Müfit Kayacan, Ercüment Balakoğlu, Hilmi Erdem, Ender Gülçiçek, Ebru Karaman, Nihat Heper gibi ünlü simalar tarafından sahneye konulan ‘Kanlı Nigar’ oyunu Nazilli Belediye Meydanında halkla buluştu.

Nazilli Belediye  Meydanı’nda gerçekleştirilen ve binlerce kişinin seyrettiği oyuna, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ilçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Belediye Meclis Üyeleri ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Tiyatro gösterisine vatandaş yoğun ilgi gösterirken, oyunculara alkış ve tezahüratlar yoğun oldu.

Nazilli Belediyesi tarafından organize edilen tiyatro etkinliğine 4000 bin kişi izledi. İzleyiciyi gülerken düşündüren ve sosyal mesajların verildiği Müzikli Güldürü olan Kanlı Nigar oyununda Nigar’ın bir yangında evinin yanmasıyla kızları ile kiralık ev araması, kavuklunun ona bir ev bulması ve Nigar’ın eski müşterilerinden mahalli tiplerin eve gelmeleri ile gelişen olaylar sahnelendi.

Türkiye’nin değişik yerlerinde sahne alan oyuncular Nazilli’deki seyirci kitlesini görünce çok mutlu ve memnun olduklarını belirterek bir ilçede bu kadar ilgiyle karşılaşacaklarını beklemediğini yoğun bir katılımın olduğunu görmekten oyuncular olarak çok mutlu olduklarını, birçok yerleşim biriminde gösteri yaptıklarını, nüfusu çok fazla olan yerleşim birimlerinde bile tiyatroya bu kadar önem verilmediğini ifade ederek izleyicilere teşekkür ettiler.
Adım Tiyatrosu’nun sahibi Metin Karaman oyunun sonunda en başta Yazar Sadık Şendil’e sahne alan oyunculara organizeye aracı olan Vedat Tuğrul’a ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkürlerini sunarak Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’u sahneye davet etti. Kaymakam Mehmet Okur ;”Güzel Nazilli’mizde böyle güzel bir organizeye vesile olan Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a teşekkür ediyorum. Değerli tiyatro oyuncularımız yazar Sadık Sendil’in Kanlı Nigar oyununu günümüze uyarlayarak bize sundular. Kendi adıma söylemeliyim ki oyunu baştan sona zevkle izledim. Değerli oyuncularımıza sergiledikleri oyundan ve oyunun içinde verdikleri güzel ve önemli mesajlardan dolayı siz Nazilli’ler adına teşekkür ediyor ve kutluyorum” dedi.

Kaymakam Mehmet Okur Müzikli Güldürü olan Kanlı Nigar oyununda sahne alan oyunculara Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanmış hediye paketlerini vererek tüm ekibe ayrı ayrı teşekkür etti.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: