haber oku

NAZİLLİ CUMHURİYET İLKOKULU ŞAMPİYON!

admin ~ 07 Mart 2022 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü kapsamında düzenlenen ilkokullar arası İstiklal Marşı’nı okuma yarışması sonuçlandı.

12 Mart İstiklal Marşı’nın yıldönümünde her yıl düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışması büyük çekişme, gurur ve duygusal anların yaşanmasına neden oluyor. Önce okullarında birinci olan öğrenciler ilçelerinde birinci olmak için büyük çaba harcıyorlar. Bu sene Nazilli ilçemizin birincisi Cumhuriyet İlkokulu 3/F sınıfı öğrencilerinden Hüseyin Eymen EROL olmuştu.

Aydın’da yapılan il birincisini belirleme yarışmasına Nazilli ilçesi adına katılan Cumhuriyet İlkokulu 3/F sınıfı öğrencisi Hüseyin Eymen EROL on ilçe birincisi ile yarışarak birinciliği Nazilli ilçesine getirmiştir.

Başta öğrencimiz Hüseyin Emen EROL olmak üzere öğretmeni Fatma ORDU BÜZGÜLÜ’YE, ailesine, Nazilli Cumhuriyet İlkokulu yönetim- öğretmenlerine ve emeği geçen herkese ilçemiz Nazilli adına teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

İstiklal Marşı’mızı kahramanlıkla, gururla, saygıyla ilelebet söylemeye devam edeceğiz. Böyle milli yarışmalar ve yarışmalara katılan öğrencilerimiz bizim geleceğe daha da umutla bakmamızı sağlıyor.

Bu vesile ile Milli Mücadelenin ve Türk’ün bağımsızlık ülküsünün anlatıldığı İstiklal Marşı’mızın şairi Milli Şair Mehmet Akif ERSOY’A ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa kemal ATATÜRK’E minnetle, saygıyla rahmetle anıyoruz.

TEŞEKKÜRLER HÜSEYİN EYMEN EROL!

TEŞEKKÜRLER NAZİLLİ CUMHURİYET İLKOKULU!

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.