haber oku

NAZİLLİ CUMHURİYET İLKOKULU’NDAN ANLAMLI KAMPANYA

admin ~ 18 Ekim 2019 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Nazilli Cumhuriyet İlkokulu 18.10.2019.Cuma günü Türk Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek oldu.

Nazilli Cumhuriyet İlkokulu Türk Kızılay’ın Aydın şubesi tarafından başlatılan “AYDIN SANA KANIM FEDA” kampanyasına öğrenci velileri vasıtası ile destek oldu. Kan bağışının hayati önemini ve gerekliliğini anlatmak, geleceğimiz olan çocuklarımıza örnek olmak ve ders vermek amacıyla düzenlenen kampanyaya çok sayıda veli katıldı. Sabah başlayan kampanya öğleden sonra 16.00 da sona erdi. Kampanyaya Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Latif Akgün’de katıldı. Zaman zaman sıraların oluştuğu kan verme işleminden Türk Kızılay mensupları ve okul yöneticileri memnun kaldılar. Şunu unutmamak gerekir ki;

Kan kaynağı sadece insan olan önemli bir tedavi aracıdır. Toplanan kan bağışlarının hastane ihtiyaçlarını karşılayamaması nedeniyle binlerce hasta ve hasta yakını kan aramak zorunda kalmaktadır. Bu sorunu çözmek hepimizin sorumluluğundadır.

Hafta sonu töreninde memnuniyetini dile getiren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Sayın Hilmi Mete kampanyaya emeği geçen başta öğrenci velileri olmak üzere, öğrencilere, öğretmenlere, personele ve Türk Kızılay yetkilerine teşekkür etti. Gelecek zamanlarda da yine böyle kampanyalar yaparak milletimizin ve devletimizin yanında olacaklarının müjdesini verdi.

Bizde osmanlıhaber.com ailesi olarak diyoruz ki: Türk milleti insanı yaşat ki, devlet yaşasın kültüründen gelen tarihin her döneminde hasta ve mağdurun yanında olan yüce bir millettir. Bu milletin mensubu olmakla ne kadar övünsek azdır. Milletimizin özelliklerini öne çıkaran bütün faaliyetlerde olacağız ve sizlere ulaştıracağız.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.