haber oku

NAZİLLİ HASTANESİNDE YANGIN TATBİKATI!

~ 25 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler

DSC_4227

Nazilli İtfaiyesi Yeni Hastanede Yangın Tatbikatı Yaptı

Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 400 yataklı Nazilli Devlet hastanesinde yangın tatbikatı yaptı.

Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Nazilli Devlet Hastanesi Sivil Savunma Müdürlüğünün talebi ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın olur talimatı ile yeni hastane binasında yangınlara ve afetlere müdahale tatbikatlarını gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından İtfaiye Müdürlüğüne kazandırılmış olan modern araç gereç ve ekipmanlarla 400 yataklı Nazilli Devlet Hastanesinde yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı. Yangınlara karşı gerekli tedbirlerin alınması, araç, gereç, malzeme temini ve bu konuda eğitim ve tatbikatların eksiksiz uygulanması ve takip edilmesi, yasa gereğince çıkabilecek olası yangınların istenmeyen can ve mal kayıplarına yol açmaması, personelin yangın konusunda bilinçlendirilmesi ve yangın cihazlarının nasıl kullanılması gerektiğini uygulamalı olarak gösteren on iki profesyonel itfaiyeci yangınlara müdahalede kullandıkları modern yangıncı kıyafetleriyle katıldı.

Her türlü afetlerde ve yangınlarda Nazilli ve çevresine hizmet vermekte olan modern ekipmanlarla donatılmış 09 ND 060  plakalı merdivenli araç ve 09 NA 790 plakalı itfaiye aracı ile gerçekleştirilen tatbikatlarda hasta tahliyesi, personel tahliyesi, yangınlara müdahale ve koordinasyon çalışmaları gerçekleştirildi. AFAD Ekiplerinin de müdahil olduğu tatbikat yaklaşık 1 saat sürerken Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürü Şeref Özben verimli geçen bir tatbikat olduğunu ifade etti. Özben “Önümüzdeki zaman diliminde daha geniş katılımlı ve daha kapsamlı tatbikatlarda İtfaiyemiz hep hazır olacaktır . Modern  çalışmayı yakalamış itfaiyemiz talep gelmesi halinde isteyen tüm kurum ve kuruluşlarda gereken eğitim çalışmalarını yapacak kapasiteye ulaşmıştır. İtfaiyemizin çağdaş ekipmanlarına  kavuşmasını sağlayan Başkanımız  Haluk Alıcık’a da bir kez daha teşekkür ediyor tüm halkımıza kazasız ve afetsiz hayırlı günler diliyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: