haber oku

NAZİLLİ HAYVAN PAZARI HİZMETTE!

admin ~ 24 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

hayvanpazari (3)

Hayvan Pazarı faaliyete geçti

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Belediye Meclis Üyesi ve Ticaret Borsası Başkanı Ziya Aksüt ile beraber Kurbanlık satışların başladığı Hayvan Pazarını yerinde inceledi.

Aralık 2011 tarihinde Nazilli Belediye Meclisi tarafından Meclis kararı ile Nazilli Ticaret Borsası tarafından modernize edilerek işletilmesine karar verilen Hayvan Pazarı hizmete başladı. Yaklaşık 2 ay önce inşaatına başlanan ve yüzde 80 oranında bitirilen Hayvan Pazarı kurban Bayramı öncesi kurban satışlarına başladı.

Kurban Bayramı öncesi ve kurbanda hizmet edecek şekilde faaliyete geçen Hayvan pazarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık ;” Kurban bayramı öncesi hayvan satışlarının yapılabilmesi için 2 vardiya halinde gece gündüz çalışan işçiler hayvan pazarının verilen tarihte açılmasını sağladı. Bir yandan hayvan satıcıları ve alıcıları pazarlık yaparken, bir yandan da inşaat çalışmaları kontrollü olarak devam ediyor. Nazilli Ticaret Borsası Hayvan Pazarı olarak isimlendirilen Hayvan Pazarı’nda Nazilli Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mustafa Meça ve Nazilli Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Şahin, hem inşaatı hem de hayvan alım-satımlarını kontrol ediyor. Kurban komisyonunun aldığı karar doğrultusunda kurban satış yeri olan hayvan pazarına ayrıca personel  görevlendirdik. Bu personeller vatandaşa hizmet verecek. Satışlar sabah 08.00′ den gece 24.00′ e bayram sonuna kadar da yapılacak. Yine görevlendirdiğimiz personeller kesimhane mezbaha tesislerinde vatandaşa yardımcı olacak. Nazilli Belediyesi Mezbaha tesislerinin dışına kurbanlarını kendi imkanları ile kesecek olan vatandaşlar içinde kesim yapılacak yerler belediye tarafından hazırlanarak vatandaşın hizmetine sunulacak.” dedi.

Hayvan  Pazarında Nazilli Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mustafa Meça ve Nazilli Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Şahin, hem inşaatı hem de hayvan alım-satımlarını kontrol ediyor. Kurban komisyonunun aldığı karar doğrultusunda kurban satış yeri olan hayvan pazarına ayrıca personel  görevlendirdik. Bu personeller vatandaşa hizmet verecek. Satışlar sabah 08.00′ den gece 24.00′ e bayram sonuna kadar da yapılacak. Yine görevlendirdiğimiz personeller kesimhane mezbaha tesislerinde vatandaşa yardımcı olacak. Nazilli Belediyesi Mezbaha tesislerinin dışına kurbanlarını kendi imkanları ile kesecek olan vatandaşlar içinde kesim yapılacak yerler belediye tarafından hazırlanarak vatandaşın hizmetine sunulacak.” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: