haber oku

NAZİLLİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU!

admin ~ 27 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

belediyeiftaryemegi (6)

Nazilli Protokolü,  Meclis Üyeleri, Muhtarlar,  Dernekler, Odalar  ve Nazilli’de görev yapan tüm Basın mensupları Ahmet Şensan Kültür Merkezindeki iftar yemeğinde buluştu.

Nazilli Belediyesi Nazilli’yi iftar yemeğinde buluşturdu. Ahmet Şensan Kültür Merkezinde yapılan İftar yemeğine, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur,  Belediye Başkanı Haluk ALICIK, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Doğan KAYA ,Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Yarbay Ekrem Turan, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Seydi Salman, Nazilli Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, İl Genel Meclisi  Üyeleri, Meclis Üyeleri, Resmi Kurum Müdürleri, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, MHP Nazilli İlçe yönetim kurulu üyeleri, Nazilli Ülkü Ocakları, Türk Eğitim Sen Yönetimi Şehit Aileleri Derneği, Gaziler Derneği, Muharip Gaziler Derneği Kuvayi Milliye Derneği ve aileleri, Engelliler Derneği, Muhtarlar, Belediye Başkan Yardımcıları ve basın mensupları katıldı.

İftar yemeğine beklenenin üstünde katılım geçekleşirken ortalama 600 kişiden fazla davetliye yemek verildi. Şaban Usta ve 10 kişilik mutfak ekibiyle hazırlanan iftar yemeğini 30 kişi servis yaptı. Katılımın ve kaynaşmanın yoğun yaşandığı iftar yemeğinde Belediye Başkanı Haluk Alıcık misafirlerini kapıda karşılayıp masaları tek tek dolaşarak her konukla ilgilendi.

İftar yemeği sırasında Nazilli Müftüsü Hasan Hüsnü Sula iftar duası ve sofra duasını okudu. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik bilincinin yinelendiği bir ay olduğunu vurgulayarak katılan her kese teşekkür etti.

Her sıkıntılarında yanlarında olan Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a engelliler ve çocukların ilgisi oldukça yoğun olan yemekte Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi “Nazik Davetlerinden dolayı Sayın Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür ederiz” şeklinde pankart astı.

Ramazan sofralarının, birlik ve beraberlik anlamına geldiğini ifade eden Alıcık, ” Bolluğun, bereketin, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşliğin ön plana çıktığı ramazan ayı içerisindeyiz. Bu ay, birlik ve beraberlik ayıdır. Dargınlar barışacak, zenginler ihtiyaç sahipleriyle paylaşacak ve onların sofralarına konuk olacak. Ramazan sofralarımız, sadece ihtiyaç sahipleri için değil, bir ve beraber olmak isteyen herkes içindir” dedi.

Sıcak ve samimi bir havada geçen yemeğin ardından Başkan Alıcık tüm misafirlerini kapıda uğurlayarak Mübarek Ramazan Aylarını kutladı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: