haber oku

NAZİLLİ KAYMAKAMLIĞINA ZİYARET

admin ~ 17 Ağustos 2017 ~ Genel, Manşetler

DSC_0004

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN 14.08.2017 Pazartesi günü Nazilli Kaymakamlığına ziyarette bulundu.

Şimdiye kadar yazdığı her kitapla bir eksikliği gideren Eğitimci-Yazar Sayın Osman GİRGİN Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK’E ziyarette bulundu.

Uzun yıllar köşe yazarlığı yaptıktan sonra kitap yazmaya başlayan Nazilli Cumhuriyet İlkokulu Öğretmeni Sayın Osman GİRGİN yedi yılda çıkardığı yedi kitaptan sonra çıkardığı çocuk kitaplarıyla Nazilli Kaymakamlığına ziyarette bulundu.

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’İN şimdiye kadar yayınlanmış eserleri:

1-BOŞA YAZAMIŞIM (Öykü)

2-ANLATABİLDİĞİM ÜSTAD (Derleme)

3-BİR GÜLDE BENDEN (Makale)

4 UZUN ÇARŞI HATIRASI (Roman)

5-ANILARLA NAZİLLİ (Anı-Tarih)

6- TÜRKLERİN ANAYURDU (Roman)

Milli ve Manevi konuların işlendiği dokuz kitaptan oluşan “HİLAL’İN DÜNYASI” adlı çocuk eğitim ve öğretim seti ile yine çocuklar için hazırlanmış “NAZİLLİ” VE “DEMİRCİ MEHMET EFE” kitaplarını Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK’E takdim etti.

“HİLAL’İN DÜNYASI” eğitim ve öğretim setinde bulunan kitapların başlıkları:

1-MERAK EDİYORUM

2-DİNİMİZ

3-ATATÜRK

4-PEYGAMBERİMİZ

5-YURDUMUZ

6-IŞIK KAYNAKLARIMIZ

7-TÜRK BÜYÜKLERİ

8-PEYGAMBERLER

9-OSMANLI PADİŞAHLARI

Nazilli kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK’E kitap takdimlerinde:

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız bu kitaplarla milli ve manevi konularda daha bilgili olacaklardır. Bu kitaplar öğretimlerini katkı yaptığı kadar eğitimlerinde de etkili olacaktır. Kısacası geleceğimiz güvendedir sayın kaymakamım.

Ziyarette Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK:

Okuma ve yazma birbirinden ayrılmaz ikilidir. Yazma okumadan daha fazla milleti bilgilendirip yönlendirmektedir. Nazilli’mizden böyle yazarlarımızın ve kitapların çıkması çok memnun edici bir olaydır. Ben her zaman eğitim ve öğretimin yanındayım. Hele hele tarihimize damga vuran ve bize ışık kaynağı olan şahsiyetlerin unutturulmamasından yanayım. Kitaplarını bana getiren Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’E de teşekkür ederim. Kendisine başarılar diliyorum. Yarının büyüklerini en iyi ve atalarına layık olacak şekilde yetiştirmeliyiz.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.