haber oku

NAZİLLİ KİTAP FUARI’NIN ARDINDAN

admin ~ 28 Nisan 2013 ~ Genel, Manşetler

 

DSCI0007
NAZİLLİ KİTAP FUARI’NIN ARDINDAN

Nazilimizde yapılan kitap fuarına Antalya’dan gelerek katılan Yazar Feride KAYA düşüncelerini şöyle dile getirdi:
Yerli yazarlarında katıldığı bu fuara Antalya’dan koşarak geldim. Fuara katılmam bir yana anne babam Nazilli’de yaşıyorlar, hem fuara katılır hem de ailemle görüşürüm amacı ile gelmiştim. Nazilli fuarına bir coşkuyla koşarak sevinç içeresinde katıldım. Fuara benim gibi Nazilli’den yazar arkadaşların katılması zaten ayrıca mutluluk vericiydi fakat halkın yerli yazarlara dönüp bakmaması ayrıca üzdü en önemlisi siz kendi memleketinizdeki yazarınıza değer vermiyorsanız sorun tabi ki…..
Yazar, yazardır birde yerli yersiz olayı var ne demekse bir türlü anlam veremediğim ama bir o kadar da saçma bulduğum! her yazar emek harcayarak zaman harcayarak hazırlayıp sunuyor.
Nazilli halkına dolaşırken lütfen kitapları elinize alıp bir kontrol ediniz ondan sonra alıp almamak size kalmıştır diyorum. Buradan yazmamın sebebi emeğe saygı istediğim için ….
Yazar arkadaşların pazarcı gibi davrandıkları gördüm üzüldüm ,elbette kitaplarımızı tanıtacağız ama pazarcı gibi davranmak yakışmadı…..
Anlaşılan o ki bundan sonra satışlarımızı bu şekilde yapmamız gerektiğini anlattılar bana benim karşıdan anladığım budur.
Kitap satışlarının çok olmadığını gördüm yazar dostlarımızın değerini anlamaları zaman alacak bununda bilincindeyim çünkü Nazilli halkı anladığım kadarı ile Nazilli’den çıkmış bu değerli insanları tanımıyor zannediyorum tanıtım yok faaliyetleri yok yazar arkadaşların, öncelikle bir program hazırlayıp kendilerini tanıtma yoluna gitmeleri gerekiyor.
Görsel medya yapmıyorsa bu işi kendileri birlik olmalı ortaya koymalı diye düşünüyorum.
Ben FERİDE KAYA olarak üstüme düşen görevi üstlenmeye hazırım.
Kitaplarımın basımıyla ilgilenen yayınevinin benim kitaplarımı tanıtmak gibi bir çabası olmadığı halde ben kendi imkânlarımla kitaplarımı tanıtıyor kendi yaptığım faaliyetleri sergiliyorum.
Beni üzen bu kadar çok çabalayan biri olarak göz ardı edilmektir.
Siz değerli okurlardan ricam önce okumalı sonra karar verip almaya devam etmenizdir.
Nazilli kitap fuarının organizasyonunu iyi yapmasına rağmen neden …..
Yinele nazilinin bir yetişeni olarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: