haber oku

NAZİLLİ NAZKENT KURALARI ÇEKİLDİ!

admin ~ 28 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

kuracekilisi (19)

Nazkent 2. Etap Konutlarının Kura Çekimi Yapıldı

Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan NAZKENT 2. Etap konutlarının kura çekimi yapıldı.

Nazilli Belediye Başkanlığının mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların, uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmalarına yönelik 2011 yılı Kasım ayında temeli atılan ilk 162 dairelik NAZKENT 2.Etap konutlarının kura çekimi 4. Noter huzurunda yapılarak sahiplerini buldu.

Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan Yıldıztepe Mahallesi 4/5 sokak üzerindeki NAZKENT 2. Etap konutlarının kura çekimi 27 Haziran’da yapıldı. Nazilli Belediye Başkanlığı’nın mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların, uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmalarına yönelik Nazilli Belediyesinin NAZKENT-1 projesi ile yaptığı 64 konutun ardından gelen talep ve istek üzerine 162 konutluk proje ile  vatandaşları ev sahibi olmasını sağlandı. NAZKENT-2 konutları için başvuruların tamamlanmasının ardından 2011 yılı kasım ayında temeli atılan 162 konutluk NAZKENT-2. Etap konutlarının kura çekimi 4. Noter huzurunda yapılarak sahiplerini buldu. 100 metrekare brüt alana sahip 3+1 şeklinde 9 kat 9 blok ve 64 bin lira civarında maliyetleri olan 162 dairenin kura çekilişleri 27 Haziran 2012 Çarşamba günü saat 17.30 Belediye Nikah Salonunda 4.Noter ve 162 daire sahipleri huzurunda yapıldı.

Kura çekilişinden önce Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya Konut seferberliği kapsamında, mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmalarına yönelik 162 adet konut ile vatandaşın hayalini gerçeğe dönüştürüp ev sahibi olmasına yardımcı olduklarını ifade etti. Akkaya “Nazilli’ ye hizmet vermeye talip olduğumuzda vatandaşlarımızın krize inat ev sahibi olmaları için elimizden gelen ne varsa yapacağımızın sözünü vermiştik. Öncelikle TOKİ ile yapılan sözleşmeyi iptal ettik. Amacımız daha ucuza, daha kaliteli konutlar yapmak ve malzeme teminini, işçisini Nazilli esnafından sağlayıp onlara da bir nebze destek olmaktır. İşte sözümüzün arkasındayız ve NAZKENT-1.etap konut inşaatını geçen yıl bitirdik ve üyelerimize teslim ettik. Konut seferberliği kapsamında, NAZKENT 2. etap konutlarımızı mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmalarına yönelik yapılacak 162 adet konut ile vatandaşların hayallerini gerçeğe dönüştürüp ev sahibi olabilmeleri yine belediyemizce sağlanacaktır. Konutlar bodrum +9 kattan oluşan 9 blok olup her blokta 18 daire bulunacaktır. Daireler yaklaşık 100 m² alanlı ve salon, oturma odası, çocuk odası, yatak odası, mutfak, banyo – wc ile 2 adet balkondan oluşmaktadır. Çevre düzenlemesi, otoparkları mevcuttur. Daireler yaklaşık üyelerimize 64.500,00 TL ye mal olacaktır. 2013 yılı sonunda üyelerimiz evlerine oturabilecektir. Bugün burada konutlarımızı üyelerimize noter huzurunda dağıtımını yapacağız. Herkese şimdiden hayırlı olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

162 dairelik NAZKENT 2.Etap konutlarının kura çekimi 4. Noter huzurunda Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya tarafından yapılan kura çekimiyle ilk isim belirlendi. İsmi belirlenen İlkay Kılıç kendi dairesinin kura çekimini kendisi yaparak C-1 blok 6’ncı kat 13 nolu dairenin sahibi oldu. NAZKENT 2. Etap konutlarının kura çekilişlerinde Nazilli Emniyet Müdürü Atıf Şahin, Nazilli Belediyespor menejeri Orhan İbiş ve Nazilli Belediyespor Basketbol takımlar sorumlusu Öğünç Tokgöz’de yer alarak kendi dairelerinin kuralarını çekerek yerlerini belirlediler. Daire sahiplerinden birçoğu kendi isimleri belirlendiğinde şanslarına güvendikleri çocuklarına, torunlarına ya da yakın arkadaş ve akrabalarına kuralarını çektirttiler.

Kura Çekilişi Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya denetiminde  Özel Kalem Müdürü Işıl Karasulu, Avukat Berna Bakırcı Şafak, İnşaat Mühendisi Levent Cinaloğlu İç Mimar Anıl Akcan ve Mimar Bahadır Çimen katıldı. Katılamayan ev sahibi için kura çekilişini 4.’ncü Noter yaptı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: