haber oku

NAZİLLİ OKUYOR

admin ~ 12 Nisan 2015 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

ANILARLA NAZİLLİ 4

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN 12.04.2015 Pazar günü Nazilli Uzun Çarşı’da imza günü düzenledi.

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN Nazilli’de düzenlediği imza gününde büyük yoğunluk yaşadı. İmza gününü takip edenler söz birliği yaparcasına şunu söylediler: Nazilli okuyor!

Beşinci kitabı “ANILARLA NAZİLLİ” ve dördüncü kitabı “UZUN ÇARŞI HATIRASI” yoğun ilgi gördüğü imza gününde gelenler, Nazilli hakkında yazılan kitapların Nazilli’nin tanıtımında büyük önem sağladığını söylediler.

Çıkardığı beş kitabın tamamını standında bulunduran Osman GİRGİN böylelikle tarihi bir yolculuk yaptırdı. İlk kitabı “BOŞA YAŞAMIŞIM”, “ANLATABİLDİĞİM ÜSTAD” VE “BİRGÜLDE BENDEN” kitapları Nazilli haricinde yazdığı fikir kitaplarıydı.

Nazilli’nin son yüz yılını kaleme aldığı “ANILARLA NAZİLLİ” kitabı içerdiği konular açısından ses getirecek. Konu hakkında bilgi aldığımız yazar şunları söyledi.

-Öncelikle bana ve kitabıma gösterilen ilgi ve alakadan dolayı başta Nazilli Belediye Başkanı Sayın Haluk Alıcık’a, Başkan yardımcısı Sayın Mustafa Akkaya’ya, Nazilli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Av. Kürşat Engin Özcan’a, Nazilli Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Sayın Olgun Ergün’e, 24. Dönem milletvekili adayı Sayın Ahmet Kaya’ya, belediye temizlik işleri müdürü Sayın Ahmet Özer’e osmanlıhaber.com Yazı İşleri Müdürü Sayın Alperen Girgin’e, Araştırmacı-Yazar Sayın İbrahim Kiraz’a değerli dostlarım DDY Bölge Kısım Şefi Sayın Uğru Özkaya’ya, bankacı Sayın Cahit Sipahi’ye, Safari Kitap Kırtasiye sahibi Sayın Cüneyt Korkmaz’a ismini sayamadığım dost, arkadaş, akraba, okurlarım ve Nazillililere çok teşekkür ederim. İlçemiz il olmayı çoktan hak etmiştir. İlçemiz il oluncaya kadar Nazilli hakkında kitap yazmayı sürdürüp Nazilli’yi tüm dünyaya tanıtacağım. Son kitabım “ANILARLA NAZİLLİ” kitabının içerisinde şu sorulara cevap bulabilirsiniz:

-Demirci Mehmet Efe kimdir?

-Demirci Mehmet Efe vatan haini midir?

-Nazilli için çalışanlar kimlerdir?

-Nazilli’nin önüne set çekenler kimlerdir?

-Nazilli neden il olmalı?

-Alamut Mahallesinin tarihi nedir?

-Demirci Mehmet Efe ile Yörük Ali Efe düşman mıydı?

Bu konular Nazilli’nin son yüz yılında yaşadıklarının kısa bir özetidir. Kitaplarımı Nazilli’mizdeki kitapçılarda bulabilirsiniz.

Bizde osmanlıhaber.com olarak Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’E teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. Nazilli’nin il olması için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız.

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.