haber oku

NAZİLLİ ŞİİRLERLE ANLATILACAK!

admin ~ 19 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler

imgres

Nazilli  Şiirlerle Anlatılacak 

Nazilli Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Nazilli konulu ödüllü şiir yarışması düzenliyor 

18 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceği yarışmaya seçici kurul üyeleri, belediye çalışanları ve bunların birinci derece yakınları katılamıyor. Her yarışmacının en fazla bir şiirle katılabileceği yarışmaya sunulacak şiirlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve ödül almamış olması gerekiyor. Bilgisayarda 12 punto olarak Times New Roman yazı karakteriyle yazılacak. Şiirler, altı nüsha olarak çoğaltılarak, bir adet özgeçmişleri, bir adet fotoğrafları ve bir adet zarfı üzerinde sadece rumuzlarının yazılı olduğu ikinci bir zarfa koyarak “Nazilli Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü” adresine elden, kargoyla ya da posta yoluyla teslim edeceklerdir. Son başvuru tarihi 10 Ağustos 2012 olan ödüllü şiir yarışmasının sonuçları 31 Ağustos 2012 günü Nazilli Belediyesi internet sitesi www.nazilli.bel.tr adresinden duyurulacak.

Şiir yarışmasının seçici kurul üyeliğini; Aydın Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Şükrü ÖKSÜZ, Edebiyat Öğretmeni Ünver PAZARLI, Edebiyat Öğretmeni Naim ÖZDAMAR, Öğretmen- Yazar Osman GİRGİN ve Edebiyat Öğretmeni Ayhan GÜL üstlenecek. Dereceye girenlerin ödülleri Nazilinin kurtuluş günü olan 5 Eylül tarihinde düzenlenecek olan törende verilecektir.

Yarışma sonunda, Birinciye: Laptop, plaket, İkinciye: Fotoğraf makinesi, plaket, Üçüncüye: Kol saati, plaket verilecek. Mansiyonlara ise kitap seti ve plaket hediye edilecek.  Yarışmaya sunulan tüm şiirlerin telif hakkı Nazilli Belediyesine ait olacak.
Nazilli Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Gönül ÖZTÜRK, Yarışmayı düzenlemekteki amaçlarının Nazilli’yi her yönüyle tanımak, tanıtmak, ayrıca şiire ve şaire sahip çıkmak olduğunu söyledi. ÖZTÜRK yarışma sonunda elde edilecek şiirlerin belediye tarafından kitap haline getirilerek okullara ve kütüphanelere dağıtabileceğini de sözlerine ekledi.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: