haber oku

NAZİLLİ TİYATRO TOPLULUĞU OKUR’U ZİYARET ETTİ!

admin ~ 08 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_0018

Belediye Tiyatro Topluluğu Okur’u ziyaret etti

Nazilli Belediyesi Tiyatro Gurubu Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’u makamında ziyaret etti.

Nazilli Belediyesi Tiyatro topluluğu Nazilli Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir eşliğinde Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’a nezaket ziyaretinde bulundu. Kaymakam Okur’a yapılan nezaket ziyaretine Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu çocuk ve büyük gurubunu temsilen Tiyatro topluluğunun eğitmeni ve yönetmeni Mukaddes Yüksel, Sevim Güner, Semra Öge, Selin Yüksel, Abdullah Köner ile Adem Akkaya katıldı. Misafirlerini makamında ayakta karşılayarak sanat ve sanatçıya verdiği önemi gösteren Kaymakam Mehmet Okur misafirleri ile tek tek tokalaştı. Nezaket ziyaretine gelen gurup Kaymakam Mehmet Okur’a çikolata,  çiçek ve Mukaddes Yüksel’in kendi elleri ile yaptığı saten kurdelelerden hazırlanmış gül buketini takdim etmelerinin ardından, Belediye Tiyatro Topluluğu olarak bu güne kadar yaptıkları programlar ve gelecek programları hakkında Okur’a bilgiler aktardılar.

Topluluğun yaklaşık 80 ile 100 arasında üyesi olduğunu belirten Eğitmen ve Yönetmen Mukaddes Yüksel sanata gönül vermiş insanların halka hizmet hakka hizmet düşüncesi ile hareket ettiğini ifade etti. Belediye Tiyatro topluluğunun hiçbir maddi çıkar beklemeden gönüllü olarak çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Yüksel; “Topluluğumuz gönüllülük esasına uygun şekilde çalışmalar yapıyor. Nazilli Belediyesinin bize sağladığı imkânlar ile çocuk gurubumuz da büyük gurubumuz da halka hizmet hakka hizmet düşüncesi ile çalışıyoruz. Bu yüzden de hiç yorulmuyoruz. Guruplarımızdaki tüm arkadaşlarımız da sorumluluk sahibi değerli insanlar” dedi.

DSC_0023

Sanata gönül vererek çalışmalarını sürdüren tüm gurup üyelerine gösterdikleri özverilerden dolayı kutlayan Mehmet Okur; “Topluluğunuz gönüllülük esasına dayalı olarak çalışıyor olmasına rağmen çok başarılı. Ama bunun yanında yetenek ve bilgi birikiminin de olması çok önemli olan ayrı bir unsur. Bu unsurun da bu toplulukta var olduğu tüm aşinalığı ile ortada. Sanatsal olarak topluma hizmetlerinizden dolayı her birinize ayrı teşekkür ediyor kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Şiir, tiyatro gibi sanatsal konularda samimi bir sohbet gerçekleşen ziyaretin sonunda Nazilli Belediyesi Tiyatro topluluğunun ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Mehmet Okur topluluğun tüm üyelerine ayrı ayrı başarı dileklerinde bulundu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: