haber oku

NAZİLLİ TİYATRO TOPLULUĞUNA ALICIK ZİYARETİ!

admin ~ 19 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

alliciktiyatroziyaret (4)
Alıcık Tiyatro Topluluğunu ziyaret etti

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğunu çalışmaları sırasında ziyaret etti.

Başkan Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğunun 8 Mart’ta sahneleyecekleri Perşembe Pazarı adlı oyunun çalışmaları sırasında sürpriz bir ziyaret yaparak oyunun provalarını izledi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, provayı izleyen Alıcık gösteriden etkilendiğini ifade ederek Tiyatro topluluğunu,  topluluğun eğitmenliğini yapan oyun yazar ve yönetmeni Mukaddes Yüksel’i ve tiyatroda emeği geçenleri tebrik etti.

Nazilli Belediye’si sosyal ve kültürel hizmetlerini tiyatro alanında da sürdürüyor. Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü destekli Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu 4 yıldır topluluk eğitmeni Mukadddes Yüksel ile faaliyetlerini sürdürüyor.  8 Mart Dünya Kadınlar gününde ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününde sahnelenecek olan, topluluğun eğitmenliğini yapan Mukaddes Yüksel tarafından yazılan ve yönetilen Perşembe Pazarı adlı oyunun çalışmalarını izleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık oyunun tamamını seyretmek için 8 Martta tiyatro salonunda olacağını söyledi.

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda haftanın 3 günü çalışmalarını sürdüren Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu küçük ve büyükler olarak iki guruptan oluşuyor. Topluluğun 20 küçük yaş öğrencisinin yanında 25 kişiden oluşan büyük gurubu sahnelenecek oyun için hafta içi her akşam çalışmalar yapıyor. Çalışmalar sırasında topluğu ziyaret eden Başkan Alıcık küçük ve büyük gurubun çalışmaları hakkında Mukaddes Yüksel’den bilgiler alarak sahneye konulacak oyunları için başarılar dileyerek “Böyle Sosyal Aktiviteleri görmekten mutluluk ve gurur duyuyorum. Tiyatrosu olan bir ülkede kötülükler, çirkinlikler, yanlışlıklar sürüp gitmez. Tüm ekibi tekrar tebrik ederim” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: