haber oku

NAZİLLİ TÜRK OCAĞINDAN KONFERANS

admin ~ 28 Aralık 2015 ~ Genel, Manşetler

IMG_8027

 

Nazilli Türk Ocağı 25.Aralık.2015 Cuma günü Belediye Tiyatro Salonunda “Din ve Kültür İlişkileri” konulu halka açık konferans düzenledi.

Düzenlenen konferansta konuşmacı olarak 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım katıldı. Konferansa ADÜ’lü gençler ve vatandaşlar katıldı. Konferansın açış konuşmasını şube başkanı Ahmet Çekim geçtiğimiz aylarda bölücü teröristlerce şehit edilen öğrenci Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun doğum günü olması nedeniyle video sunumu üzerinde konuştu.

İSLAM DÜŞMANLIĞI

Daha sonra kürsüye gelen Sayın Mustafa Yıldırım, İslam âleminin bugünkü sıkıntıları, İslam düşmanlığı, emperyalist devletlerin İslam âlemi üzerindeki oyunları, Müslümanı terörist gösterme çabalarını, hadislerin yorumlanmasını, sahih olmayanları üzerinde dikkat çeken açıklamalar yaptı.  Üç arkadaşı ile birlikte yazdıkları Kur’an Mealini tanıttı. Ardından seyircilerden gelen çokça soruyu detaylı biçimde cevapladı. Günün anısına kendisine Bozdoğan Türk Eğitim Sen Başkanı Musa İbiş tarafından çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.