haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAĞINDA ANNELER İÇİN YASİN-İ ŞERİF

admin ~ 10 Mayıs 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

Dsci0276

Nazilli Ülkü Ocağında yaklaşan anneler günü için Yasin-i Şerif okundu. Cuma geceleri 8 yıldan bu yana devam eden Yasin-i Şerif programı bu gece ebedileşen annelere okundu.

Programın açılışında bir konuşma yapan Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü IRGAT: Annelerimiz bizim dünyadaki en değerli varlıklarımızdır. Onların huzur ve mutluluğu bizi her iki dünyada rahata kavuşturur. Ülkü Ocağı olarak annelerimizi yılın her gününde sevmek anneler gününde bir araya gelmek bizim en önemli görevimizdir. Bütün misafirlerimiz vasıtasıyla tüm annelerimizin ellerinden öpüyor özellikle şehit anneleri olmak üzere anneler gününü kutluyorum. Dedi.

Daha sonra sohbete başlayan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN: Biz Türk-İslam Davasının yılmaz savunucuları olarak davamızın, inancımızın temeli olan İslam Dinin emir ve yasakları üzerine yaşamayı kendimize şiar edinmeliyiz.

Dinimiz anne ve babanın hakkını açık seçik vermiştir. Nazilli uzun yaşayanların ilçesi olarak anne babasına hizmet etmek isteyenlerin bulunması gereken yerdir. Çünkü “cennet annelerin ayaklarının altındadır” diye olan hadis-i şerifi biliriz biz.

Bu anlamda herkes anne ve babasının kıymeti iyi bilip manevi atmosferlerinden yararlanmasını bilelim.

Peygamberimiz (s.a.v.) bir hadis-i şeriflerinde:

“Ana babasına iyilik yapana cennet müjde olsun! Allah onun ömrüne bereket versin”

Bir başka hadis-i şeriflerinde ise:

“Üç dua (beddua)reddedilmez, bunda hiç şüphe yoktur.Mazlumun duası, yolcunun duası ve anne babanın evladına duası.”

Anne ile ilgili ayet ve hadislerden örnekler vererek sürdürdüğü konuşmasının sonunda tüm annelerin özellikle şehit anneleri olmak üzere anneler gününü kutlayıp ebedi âleme göç edenler için Yasin-i Şerif okudu dua ettiler.

Programın sonunda misafirlerin getirdiği börekler dağıtıldı.

 

Haber: Osman GİRGİN


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: