haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAĞINDA YASİN-İ ŞERİF

admin ~ 17 Mayıs 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

Dsci0020Dsci0023

Her hafta Cuma geceleri Nazilli Ülkü Ocağında yapılan Yasin-i şerif gecesi ülkücülerin katılımı ile yapıldı.

8 yıldan beri her hafta yapılan Yasin-i şerif gecesinin bu hafta Milli Mücadele de şehid olanlar ile Amonos dağlarında şehid düşenler için okundu.

Program yapımcısı Eğitimci-yazar Osman GİRGİN sohbetinde:

-Vatan toprağını sahip çıkmak vatan toprağını almak kadar zordur. Vatanın bağımsızlığı ve bekası için şehid olan şehidlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlarını sabır ve metanet diliyorum. Vatan sevgisi imandandır.

Vatanı dolayısıyla imanından dolayı şehid olanlar Allah’ın en sevgili kulları olmuşlardır. İnşallah bizlere de şefaat ederler.

Vatan mücadelesinde canlarını hiçe sayarak bundan 93 yıl önce kendini Anadolu toprağının bağrına atan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün şehidlerimizi şükranla anıyorum. Mekânları cennet olsun.

Milletin has evlatlarının yeri olan Nazilli Ülkü Ocağı olmak üzere bütün Ülkü Ocaklarımız vatan sevdalıları için dua ve Yasinlerini göndermektedirler.

Önümüzdeki hafta girecek olan üç aylar şimdiden mübarek olsun. Gelecek hafta regaib kandilinde yine ocağımızda aynı saatte olacağız inşallah.

Burada her hafta okuduğumuz Yasin-i şerifler ve yaptığımız dualar vatan ve milletin bekası için canlarını hiçe sayanları huzurlu yapacaktır. Allah Kabul etsin.

Kuran-ı Kerimden iki sayfa mealin okunmasından sonra dualarla gece sona erdi.

 

Haber: Osman GİRGİN

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: