haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAĞINDAN ÜLKÜCÜ ŞEHİD ÖMER YÜCE İÇİN YASİN-İ ŞERİF

admin ~ 06 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

DSCI0003DSCI0004

Nazilli Ülkü Ocağı geleneksel olarak düzenlediği cuma geceleri Yasin-i şerif programı bu hafta Urumçi şehidleri, Başbağlar şehidleri ve şehid Ömer YÜCE’ye bağışlandı.

Nazilli Ülkü Ocağında yapılan program, Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’İN konuşmasıyla açıldı. Program her hafta olduğu gibi Kuran-ı Kerim’den iki sayfa meal okunarak başladı. Kuran-ı Kerim mealleri ve bunun günümüzdeki uygulamaları hakkında bilgi verildi. İslam dinin bir yaşayış dini olduğunun ve yaşamadıktan sonra, Kuran-ı Kerim’i okumadıktan sonra bir faydasının olmadığı anlatıldı. Şaban ayının sonranın yaklaştığı bu günlerde manevi atmosferlerimizin yoğunlaştığı maddi ve manevi ramazan kokularının alınmaya başlandığının kalplerin yumuşamasının bize daha fazla Allah’a yaklaştırdığı işlendi.

Ömer YÜCE:Aydın’ın Bozdoğan ilçesi Kazandere köyünde 1 Ocak 1959’da Dünya’ya gelen Ömer Yüce; ilk, orta ve lise öğrenimini  Bozdoğan  ve  Nazilli’de tamamlamıştır. O dönem de girdiği sınav da yüzlerce kişi arasında Türkiye 9.su olarak Ankara’da Yüksek Öğretmen Okulunu kazandı. Ankara’da okurken ayrıca Ülkü Ocakları Ankara il yönetiminde görev yapıyordu. 30 Haziran 1979 günü komünistler tarafından yapıldığı iddia edilen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine düzenlenen bombalı ve silahlı saldırı da yaralanmış ve Ankara Numune hastanesine kaldırılmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Ömer Yüce 1 Temmuz 1979’da vefat etmiştir. Ülkücü şehidin cenazesi köyünde düzenlenen törenle köy mezarlığına defnedilmiştir.

Şehid Ömer YÜCE’nin hayatının anlatılması, üç yıl önceki Urumçi Katliamı ve Başbağlar Katliamından bahsedilip ardından Kuran-ı Kerim’e geçildi.

Yasin-i şerif ve kısa surelerin okunması ve aralarda getirilen tekbirler Ömer YÜCE ve tüm şehidlere hediye edildi. Dağıtılan ikramların sonunda gece sona erdi.

Osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: