haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI!

admin ~ 29 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

1491036_10202825647792197_414376917_n

Nazilli Ülkü Ocakları Sarıkamış harekatının 99. Yılında Sarıkamış Şehitleri için Lokma döktürüp ruhları için dua ettiler. Programda Nazilli Milliyetçi Hareket partisi İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Sayın Seval KOŞAR’da vardı.

Adnan Menderes Üniversitesi İsabeyli yerleşkesinde düzenledikleri programda Sarıkamış Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu, İstiklal Marşı, lokma hayrı ve dualar ettiler.Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü IRGAT yaptığı açıklamada:

 

-Bundan 99 yıl önce Doğu Anadolu’daki illerimizi koruma ve Osmanlı Devletinin devamı için yapılan savaşta özellikle sert kışa yenik düşen ve donarak vefat eden bütün şehitlerimizin tek gayesinin vatan ve milletimizin bekası olduğunu biliyoruz.

Her türlü olumsuzluk karşısında bile etten duvar olmaya çalışan bu uğurda canlarını hiçe sayan vatan evlatlarımız İslamiyet’in Türklüğün devamı için tarih yazmışlardır. Hiçbir komutanın ve devlet başkanının bile bile ordusunu ölüme götürdüğü de, sonunu düşünenin de kahraman olduğu da dünya tarihinde görülmemiştir.

Tarih Sarıkamış Harekâtını, etkilerini ve iki tarafın düşüncelerini aydınlığa çıkaramamıştır. Unutulmaması gereken tek şey Türk’ün vatanının bir çakıl taşı için ölüme hazır olduğudur.

Sarıkamış harekâtının 99 yılında şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Emanet ettikleri vatan topraklarını sahip çıkacağımızı söz veriyoruz.

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: