haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDA KUTLU DOĞUM HAFTASI!

admin ~ 19 Nisan 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

GetAttachment (3)

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI!

Nazilli Ülkü Ocakları Peygamber Efendimizin doğumunu içine alan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine “İnsanlık Onuru ve Peygamberimiz” adlı konferansla kutladı.

Nazilli Ülkü Ocakları Alparslan Türkeş Toplantı Salonu’nda gerçekleşen konferansı Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN verdi. Konferansa Nazilli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Kürşat Engin Özcan, yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi hareket Partisi Aydın eski milletvekili adayı Sayın Ahmet Kaya, Türk Eğitim Sen Nazilli eski Başkanı Sayın Baki Çuval ve çok sayıda peygamber sevdalıları katıldı. Konferanstan önce konuşan Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü Irgat:

– Âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) bütün insanlığa insanlıklarını hatırlatan, insanların ve insanlığın kurtuluşuna vesile olan, kıyamete kadar hadisinden ve sünnetinden gidenlere kurtaracak tek peygamberdir. Bu hafta dolayısıyla bütün misafirlerimizin ve tüm Türk-İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Dedi.

Konferansı sunmak üzere gelen Eğitimci-Yazar GİRGİN:

Önceliklere bizlere bir kutlu doğum Haftasına daha kavuşturan yüce rabbimize hamd-ü senalar olsun. Daha nice kutlu doğum haftalarında Peygamberler Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin sevgisi, saygısı, inancı, kardeşliği, kişiliği, dostluğu, muhabbeti, rahmeti, bereketi, barışı ve onuru etrafında bir araya gelerek, O’nun sayesinde dua ederek Allah’a yalvarmak nasip olur inşallah.

İnsanlık onuru dünyadaki her şeyden önce gelir. Çünkü

-İnsanlık onuru, insanın insan olduğunu bilmesidir.

-İnsanlık onuru insanın Rabbinin halifesi olduğunu fark etmesidir.

-İnsanlık onuru, insanın yaratılmışların en şereflisi olarak yaratıldığının göstergesidir.

-İnsanlık onuru, kula kulluğu yasaklayan sadece rabbine secde etmesidir.

Peygamberimizin dünyaya gelişinin 1442. yılında hala ilk günkü gibi aşk, heyecan ve saygı içerisinde anıyorsak bu Peygamberimizin büyüklüğünü göstermektedir.

İnsanlık O’na ilk günkü kadar muhtaç, bugünkü kadar hasrettir. Bugün dünyanın her yerinde minarelerimizde günde beş defa Peygamberimizin adını haykırıyorsak bu Peygamberimize olan bağlılık ve sevgidendir.

Fakat biz Müslümanlar olarak O’nu hakkıyla anlatamadık. Eğer anlatmış olsaydık, bugün yaptığımız her işte, söylediğimiz her sözde, aldığımız her nefeste Muhammediye uygunluğu arardık. Aramış olsaydık Müslümanlar olarak bu halde olmazdık. Bugünkü Müslümanlar Allah’ın son din temsilcileri ve son Peygamber, Peygamberler Peygamberi’nin ümmeti olarak hak elden yerde değiliz.

İslam’ın barışını, yardımlaşmasını, selamını, hoşgörüsünü mutlaka ve mutlaka hayata geçirmeliyiz.

Peygamberimizin hayatından ve kıssalarından örnekler veren GİRGİN, ibadetlerin ve özellikle Namazın üzerinde durarak Müslüman’sak Müslüman gibi yaşamalıyız dedi.

Konferansın ardından Yasin-i Şerif ve yapılan dualar Peygamberimiz, şehidlerimiz ve tüm geçmişimize bağışlandı. Yapılan ikramlarla gece sona erdi.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: