haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDA MEVLİD KANDİLİ!

admin ~ 23 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

DSCI0003

 Nazilli Ülkü Ocakları mevlid kandilini kutladı.

Peygamberler peygamberi, peygamberlik zincirinin son halkası, insanlığın iftihar tablosu Peygamberimizin doğum günü demek olan mevlid kandili Nazilli Ülkü Ocaklarında büyük bir aşkla kutlandı. Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Syn. Şükrü IRGAT:

İnsanlığın her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu peygamber sevgisinin, merhametinin, bereketinin, faziletinin, cömertliğinin, kardeşliğinin, barışının ve inancının tüm dünyaya hâkim olması temennilerimizle daha nice mevlid kandillerine ulaşmamızı yüce Allah’tan niyaz ederim.

Ülkücülerin tek bir gayesi vardır. Allah ve Resulünün rızasını kazanmak. Bunu bazen küffarın karşısına geçerek bazen de,  dergâhımız dediğimiz ocağımızda namaz kılıp dua ederek gerçekleştiririz. Bu gece Müslüman Türk Milletinin coştuğu gecelerden birdir. Çünkü bu gece Peygamberimizin doğum günü ve gecesidir. Sizin vasıtanızla bütün ülkücülerin ve tüm Müslümanların kandilini kutlarım.

Konuşmadan sonra Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN Peygamberimiz ve İslamiyet hakkında, Peygamberin yolundan nasıl gidilir konularındaki sohbetinden sonra okuduğu Yasin-i Şerif ve yaptığı dua ile program sona erdi.

osmanlıhaber.com     

          


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: