haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDA REGAİB KANDİLİ!

admin ~ 17 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

DSCI1826 (2)

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDA REGAİB KANDİLİ!

Nazilli Ülkü Ocağı Cuma akşamları düzenlediği Yasin-i Şerif gecesinin konusu Regaib kandili idi.

Ülkü Ocakları Alparslan TÜRKEŞ Toplanta Salonu’nda düzenenlenen programın yapımcısı Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN programın başında bahsettiği regaib kandili için:

Üç ayların ilk Cuma gecesini regaib kandili olarak kutlamaktayız. Regaib “bahşişler, ikramiyeler, hediyeler” anlamını ifade eder.

Adında anlaşılacağı üzere bu gece Allah’ın hediye ve ikramiyeleri boldur. Bu geceyi ibadetle geçirmek büyük sevaptır.

“Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib gecesi, Şaban’ın 15.gecesi, Cuma gecesi, ramazan bayramı ve kurban bayramı gecesi” (İbn Asâkir)

Bu geceler hatalarımızdan ve günahlarımızdan tövbe etmemize vesile olmalıdır.

Bu gece, Hz. Âmine validemizin(r.a.) Resûlullah Efendimiz’e(s.a.v) hamileliğini fark ettiği gece olduğu da rivayet edilir.

İşte bu kadar faziletli olan regaib kandilini bütün Müslümanların kazançla bereketle ve dualarla geçirmeleri temennisiyle bvütün arkadaşlarımın, Türk –İslam aleminin regaib kandilini kutlar sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü IRGAT:

Allah’a şükürler olsun ki, bize rahmetiyle, bereketiyle, faziletiyle kuşattığı üç aylara ve onun ilk gecesi regaib kandiline ulaştırdı.Bütün Türk Milletinin ve İslam aleminin mübarek regaib kandilini kutlar, sağlık mutluluk ve barış getirmesini temenni ederim.

Program Kuran-ı Kerimden iki sayfa meal ve tefsir ile devam edildi.programın sonunda okunan Yasin-iŞerif,sureler ve aralarında getiren tekbirlerden sonra tüm şehidlerimiz ve önceki gece kaybettiğimiz Güven Kaya’nın annesi  için dua edildi.

Yapılan ikramlarla program sona erdi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: