haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDA YILBAŞI!

admin ~ 17 Kasım 2012 ~ Genel, Manşetler

10

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDA YILBAŞI!

Nazilli Ülkü Ocakları Hicri yılbaşı olan muharrem ayının gelişini Ocak binasının Alparslan Türkeş toplantı Salonunda

Kuran-ı Kerim okuyarak ve hicretin önemini konuşarak kutladı.

Nazilli Ülkü Ocakları’nın her Cuma gecesi yapmış olduğu sohbet ve Yasin- Şerif gecesi           bu hafta hicri yılbaşı münasebetiyle daha da coşkulu geçti.   Program yapımcısı Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN:

-“İslam âlemi ve milleti için hicret çok önemlidir. Hicret her şeye rağmen Allah’ın emir ve yasaklarının uygulanması gerektiğinin bir göstergesidir. Hicret Müslümanların Allah’ın emir ve yasaklarını uygulayabilecekleri bir yer bulmak için kendi mallarını, sevdiklerini ve yaşadıkları yurtlarını terk ettiği zamanın ve göçün adıdır.

Hicret, zorla kendi yurtlarından çıkarılan Müslümanların, çığ gibi büyümesine neden olan Allah rızası için hiçbir şeyden kaçınmayan Müslümanların yedi yıl gibi kısa bir sürede tekrar yurtlarını fethetmesini sağlayan kutsal bir yolculuktur.

Hicret, Allah uğruna her şeyini bırakıp giden Müslümanların, Allah rızası ile her şeyi ortak eden Müslümanlar tarafından karşılanan kardeşlik abidesi dediğimiz İslam kardeşliğinin doğuşudur.

Hicret, Allah’ın emir ve yasaklarının tavizsiz uygulanmasını bize bildiren, uygulatmıyorlarsa o belden terk edilmesi gerektiğini gösteren bit göçtür.”

Sohbet Kuran-ı Kerim mealinden iki sayfa okunarak Yasin-i Şerife geçildi.  Tüm bulunanlar, şehidler ve evveliyatımız için yılbaşı gecesi, ensar ve muhacirler hürmetine dua edilerek geceye son verildi.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: