haber oku

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ŞEHİDLER İÇİN LOKMA!

admin ~ 29 Ağustos 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

IMG_4332

Nazilli Ülkü Ocakları 29.08. 2013 Perşembe günü ikindi namazı çıkışı Uzun Çarşı Koca Camii girişinde, 12 Eylül 1980 öncesinde şehit düşen ülküdaşları için lokma hayrı yaptı.

12 Eylül 1980 öncesinde komünistlerin şehit ettiği Mustafa Ali AKIN (15Ağustos 1978), Özcan ÇAVUŞOĞLU (28 Ağustos 1980), İsa ODUNCU(30 Ağustos 1980) için yapılan lokma hayrı büyük ilgi gördü. Lokma hayrı okunan Kuran-ı Kerim ardından yapılan dua ile açıldı. Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü IRGAT yaptığı açıklamada,

– Burada bulunmamıza ve hayır yapmamıza vesile olan şehit ülküdaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun! Onlar, bizim bugün burada olmamız ve kutlu davanın neferi olarak Allah yolunda hizmet etmemiz için mücadele verip şehit düştüler. Onların yolundan, dinimize, milletimize ve vatanımıza hizmet etmeyi devam edeceğiz. Dinimiz, milletimiz ve vatanımız için her türlü düşmanlığın karşısında onlar gibi durup davamızı ilelebet devam ettireceğiz. Bu kutlu davanın bir neferi olarak aldığımız bayrağı daha ileriye götürmek için bütün varlığımızla çalışacağız. Ruhları şad olsun!

ŞEHİD ÜLKÜDAŞLARIMIZ:

Mustafa Ali AKIN: (1960-15 Ağustos 1978) Hayatının baharında on sekiz yaşındaydı. Ailece Mastavra Köyünde oturuyorlardı.  Nazilli ÜOD. Üyesiydi. Köy camisinin önünde komünist militanlarca çıkan kavga sonucunda başından vurularak yaralandı. Aydın’a hastaneye kaldırılırken şehit düştü. Cenazesi Arslanlı’da toprağa verildi.

Özcan ÇAVUŞOĞLU: (1962- 28 Ağustos 1980) hayatının baharında 18 yaşındaydı. Aslen Denizlili idi. Yeni Mahallede oturuyordu. Ailenin tek çocuğuydu. Ülküdaşı İsa ODUNCU ile eve giderken Fatih İlkokulu’nun köşesinde komünistler tarafından kurulan pusuya düştü. Kendini savunmaya çalışsa da başından vurularak orada şehit düştü. Cenazesi memleketinde toprağa verildi.

İsa ODUNCU: (30 Ağustos 1980) 22 yaşındaydı. Yeni Mahallede oturuyordu. Nazilli ÜOD, ÜGD ve ÜYD’de çeşitli görevler yapmıştı. Askerliğini yaparken ailesinin yanına izinli geldiği dönemde ülküdaşı Özcan ÇAVUŞOĞLU ile beraber eve giderken Fatih İlkokulu köşesinde komünist militanlarca pusuya düşürüldü. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı Nazilli Devlet Hastanesinde şehit düştü. Cenazesi Nazilli Eğriboyun mezarlığında toprağa verildi.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: